Rozjasňovač dodá vaší pleti zdravý vzhled a svěží jiskru

Používají jej kromě make-upu přední vizážisté a dokážou díky němu vytvořit z unavené herečky či modelky neodolatelně svěže působící krásku. Dá se říct, že se bez něj neobejdou. Skutečně dokáže divy, a proto by neměl rozjasňovač chybět ani ve vaší kosmetické kabelce. Že nevíte, jak jej používat? Nechte si poradit, je to snadné.

Lícní kosti

Rozjasňovač se aplikuje především na vystouplá místa našeho obličeje, čímž se zvýrazní a tvář je hezky vyrýsovaná. Při nanášení dbejte na to, abyste rozjasňovač nanesla po hrany lícní kosti, nikoli na tváře, působilo by to spíše tak, že máte mastnou pleť než projasněně. Ještě výraznější efekt dosáhnete, když do prohlubně mezi lícní kost a tváře nanesete tmavší líčidlo, které je však nutné dobře rozetřít.

Změňte opticky tvar vašeho nosu

Rozjasňovač vám pomůže i v případě, že nejste spokojeny se svým nosem, aniž byste museli navštívit plastického chirurga. Máte-li pršáček, dejte si rozjasňovač na špičku nosu a uvidíte tu krásnou změnu způsobenou projasněním. Jestliže chcete, aby váš nos vypadal užší, naneste rozjasňovač na hranu nosu.

Projasnění čela

Ženy, které mají nižší čelo si mohou opticky pomoct, když nanesou rozjasňovač nad obočí a rozetřou jej do ztracena.

Pečlivě pracujte v okolí očí

Rozjasňovač je velmi často používán na projasnění oblasti kolem očí. Jeho síla je v tom, že dokáže „odstranit“ viditelné známky únavy, dodat jiskru v oku a zvýraznit obočí. Nanáší se do vnitřního koutku oka a pod spodní hranici obočí. Podle toho, jakou máte barvu pleti zvolte ten nejvhodnější pro vás – perleťový, do růžova nebo do béžova.

Oblast nad horním rtem

Jestliže nanesete trošičku rozjasňovače – pár teček, které rozetřete do ztracena nad horní ret doprostřed do prohlubinky, kterou zde najdete, opticky budou působit plnější.

Netrapte se bradou

Ty, které mají tvar obličeje čtvercový nebo kulatý, si jej mohou opticky prodloužit či zeštíhlit tím, že nanesou zvýrazňovač na bradu.

Vyzkoušejte i vy tuto výbornou pomůcku. V drogeriích najdete jak rozjasňovač v tuhé podobě, tak tekuté a pudrové. Odstínů je také víc, je potřeba je vyzkoušet stejně tak, jako když si kupujete make-up. Je vhodný nejen pro mladé ženy, jak by se mohlo zdát, ale i pro ženy se zralou pletí, která často působí povadle, unaveně. Použít jej můžete i na jiná místa těla, např. na paže nebo dekolt. Profesionálové dokonce míchají rozjasňovač s make-upem a tím pak dekolt pokryjí. Tato péče se hodí např. když jdete na večeři, do divadla…