Zvířátka nejsou darem pro každého

Přemýšlíte o tom, že byste svým blízkým darovali domácí zvířátko? Pokud nejde o vaše dítě, u kterého víte, že když se nepostará právě ono, tak péči zvládnete vy, tak se do takovéhoto dárku raději nepouštějte. Podmínkou toho, že někomu živé zvíře darujete, je fakt, že jej opravdu bude dotyčný chtít, bude po něm toužit, jeho přání je skutečné od srdce a vy víte, že se o zvířátko doopravdy postará. Dávat dárky, které jsou živé, je dost velký risk. Často se stává, že právě těchto dárků, se obdarovaný chce zbavit a zvířata v lepším případě končí u nových majitelů, v tom horším v útulku a v tom úplně nejhorším pak v popelnici.

Zvířátko je závazek na několik let a není to pouze otázkou toho, že se s ním dotyčný párkrát pomazlí a pak jej nechá na pospas. Rozhodnete-li se zvíře skutečně věnovat, tak o tomto skutku budoucímu majiteli povězte a nenechávejte to jako překvapení.

Pokud se ovšem nejedná o vaše děti. Jedna věc je to, že před Vánoci zvířátka z útulku zmizí a druhá je potom ta, že po Vánocích útulky praskají ve švech, protože sem lidé zvířata po Vánocích nosí ve velkém množství. Zvířátka jsou tedy nevhodný dárek a raději nechte na každém, aby si je pořídil sám. Pokud někdo přeci jen zvíře chce, tak by si jej také měl sám vybrat, protože je nutné, aby mezi nimi vzniklo pouto od první chvíle.

Ani vy byste si nevzali zvíře, které vás osobně něčím neosloví. Pokud si jdete vybrat, tak koukáte na to, které z nich je vám nejsympatičtější a které se vám osobně nejvíce líbí. Zvířátka nejdřív pozorujete a podle toho se pak rozhodnete, které bude tím vaším domácím mazlíčkem, kterého si odnesete domu a poskytnete mu krásný život, jež si budete vzájemně zpříjemňovat.  Jestliže chcete udělat dobrou věc, tak věnujte dárky, nebo peníze útulkům, protože ty se jim po Vánočních svátcích budou jistě hodit.