Aby byl váš trávník hustý, bez mechu a svěží, potřebuje patřičnou péči. Víte, jak na něj?

Měli jste možnost navštívit přátele či rodinu a byli jste nadšeni z trávníku kolem terasy? Nebo se vám líbila lučně pojatá varianta zahrady, kdy se její majitelé nebáli nechat trávu narůst do vyšší výšky a moct se tak kochat z květin a bylinek, které nacházíte v přírodě?

Oba trávníky můžete mít i vy, stačí jen vědět, jaké travní semeno si vybrat a jak se o zahradu starat, aby splňovala vaše představy a přání.

Vertikulátor neboli provzdušnění půdy

O to, jak udržovat trávník, se zajímá každý jeho majitel. Určitě jste se setkali s hnojivy, které dodají potřebnou výživu, přípravky v podobě granulek nebo sypkých prášků pro pomoc v boji s mechem, nebo třeba speciální přípravky na likvidaci svlačců, bodláků, kopřiv, pampelišek…

Právě teď na podzim se bude hodit kupříkladu vertikulátor. Půdu dostatečně provzdušní a na jaře bude trávník nasávat mnohem více vláhy, živin a přirozenou cestou více prospívat.

S domácími traktůrky do jakéhokoli terénu

Ať už vám trávník přeroste kvůli vaší dovolené, nebo máte pozemek, na nějž se jen tak nedostanete, zahradu vlastníte v kopci, či se v ní rády usazují náletové keře a plevel, vaším dobrým pomocníkem se stane domácí traktor. Doporučujeme eshop Seco-traktory.cz, kde najdete kvalitní modely za přijatelné ceny, které splní všechno, co můžete na zahradě potřebovat.

Stačí si jen zobrazit nabídku domácích malotraktorů a vybrat model pro členitější pozemek, sečení mokré i přerostlé trávníky, takový, jenž udělá z vaší zahrady krásné hřiště pro hru fotbalu s vašimi dětmi, nebo pomůže k tomu, abyste se doma cítili jako v opečovávaném parku.

Jakmile si pořídíte domácí traktůrek, zjistíte, že péče o trávník je snadná a bude vás bavit. Navštivte Seco-traktory.cz a vyberte si ten nejvhodnější pro vaši zahradu.