Zahradní domek není jen boudou na nářadí

 

Dnes dokáže zastat zahradní domek spoustu funkcí, poslouží dětem i dospělým a vaši zahradu obohatí. Stane se základnou pro posezení a oslavy, útočištěm při dešti, uskladníte v něm bazén, sportovní náčiní a sekačku, a co teprve, pořídíte-li speciální domeček i pro děti!

Domky na nářadí pro kutily

Domky na nářadí jsou klasikou, která usnadní život, zejména, nemáte-li dostatek prostoru v domě a garáži. Využití najdou v zahrádkářských koloniích i u rodinných domů. Vše máte na jednom místě, a nenosíte si špínu do domu. Cena za takový domeček není nijak závratná, není v něm třeba topit, a o to více vám pak zbyde místa v domě. Nejčastěji se setkáme s domky dřevěnými a plechovými. Důležité jsou kvalitní materiál včetně spojů, střecha, zámek a další detaily.

Luxusní zahradní domky

Kdo nechce jen malou stavbu pro uskladnění věcí, ale požaduje od domečku něco víc, měl by se zaměřit na luxusní domky. Pomohou spojit pobyt na zahradě s komfortem. Jsou kvalitní, bytelné, pěkné a spíše připomínají malé chaty. Uvnitř se dá uspořádat oslava, domek využijete na provozování koníčků nebo na přespání návštěv. Některým nechybí ani teráska. Spojit zahradní domek se zastřešeným posezením není problém v jediné stavbě.

Zahrada rájem pro děti

Dětské domečky na zahradu jsou kapitolou sama pro sebe. Koupí takového domečku splníte dětem sen a poskytnete ji místo ke hrám i odpočinku. Kdo z nás v dětství nestavěl různé improvizované příbytky a bunkry? Dětský zahradní domeček je bezpečný a rozvíjí fantazii. Zároveň vaše děti budou o to více trávit čas venku. Nepočítejte s tím, že domek primárně určený na nářadí jen tak přetvoříte v dětský. Má totiž svá specifika a musí splňovat přísnější požadavky. Především se jedná o povrchovou úpravu a samotnou konstrukci. Nesmí zde být ostré hrany a rohy, povrch je vyhlazen, úložný prostor, pokud je přítomen, nebývá moc velký. Nejlepší bude mít zvlášť domek na nářadí a zvlášť domek dětský. Chcete dětem na zahradě vytvořit ráj? Proč nevybudovat rovnou celé hřiště? K tomu vám dobře poslouží hřiště Herold, které zahrnuje skluzavky, domečky, pískoviště, dětské houpačky a další herní prvky.

Moderní zahradní domky seženete v mnoha variantách, rozměrech a půdorysech. Sestavit se dají svépomocí, a pokud si netroufáte na vlastnoruční výrobu od podlahy ke střeše, je to dobrá varianta. Vyberete si domeček podle vašich požadavků a hned po sestavení jej můžete začít využívat.