Čeká vaše dítě po prázdninách přechod ze školky do školy? Tento krok je tím nejdůležitějším v jeho životě. Aby se mu povedl co nejlépe, měli byste mu zařídit dokonalé zázemí v podobě dětského pokojíčku pro školáka, kde najde prostor nejen pro chvíle práce a učení, ale také pro odpočinek a hraní. Vždyť přece i malý školák si pořád potřebuje hrát.

Na jaké kusy nábytku se zaměřit?

Asi nejvíce času a porovnávání zabere dětská postel a židle. Postel pro dítě školního věku lze zakoupit jako součást nábytkové sestavy anebo samostatně. Většina postelí je vybavena úložným prostorem, kam lze uschovat zimní oblečení, hračky, s nimiž si už dítě nehraje a další nezbytnosti, které jsou tak sice po ruce, ale zároveň dobře schované zrakům návštěv. Při výběru dětské postele je nejdůležitější se ale zaměřit na kvalitní matraci, která dítěti zajistí zdravý a spokojený spánek. Vsaďte na přírodní materiály a spíše tužší provedení, které poskytne páteři dostatek opory. Dětská židle by měla zajišťovat dítěti pohodlí, ale zároveň podpořit v sedu i jeho záda. Aby s ním mohla růst, je možné zvolit židli výškově stavitelnou. Jak v případě postele, tak i židle pro děti bývají vyráběny ve veselých a barevných odstínech, které rozzáří dětský pokoj.

Malý pokoj pro dvě děti?

Tento problém řeší většina obyvatel paneláků. Na dětský pokoj je obvykle vyhrazena jediná místnost a musí se do ní vejít hned dva potomci naráz. Pro tento případ jsou k dispozici patrové dětské postele v moderním designu s úložným prostorem. Ten je ukryt v šuplíku pod postelemi, který je v případě nouze možno použít jako prostor pro třetí postel a přespání dětské návštěvy. Aby bylo možno spodní šuplík pohodlně vysouvat, je praktické do dětského pokoje použít některou z hladkých typů podlah. Skvěle poslouží například vinylová podlaha, která je snadná na údržbu a přestože je hladká, neklouže.

Kompletní sestava nábytku pro školáka

Aby byl školní dětský nábytek kompletní je potřeba doplnit jej o psací stůl, který potřebuje dítě k psaní úkolů, ale také ke kreslení a rozvíjení dalších dovedností. Stůl by měl poskytnout dostatek prostoru, ale zároveň být ergonomicky stavěný, aby si vaše dítě při práce neničilo záda.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno