Začněte nový školní rok s novým dětským nábytkem

Čeká vaše dítě po prázdninách přechod ze školky do školy? Tento krok je tím nejdůležitějším v jeho životě. Aby se mu povedl co nejlépe, měli byste mu zařídit dokonalé zázemí v podobě dětského pokojíčku pro školáka, kde najde prostor nejen pro chvíle práce a učení, ale také pro odpočinek a hraní. Vždyť přece i malý školák si pořád potřebuje hrát.

Na jaké kusy nábytku se zaměřit?

Asi nejvíce času a porovnávání zabere dětská postel a židle. Postel pro dítě školního věku lze zakoupit jako součást nábytkové sestavy anebo samostatně. Většina postelí je vybavena úložným prostorem, kam lze uschovat zimní oblečení, hračky, s nimiž si už dítě nehraje a další nezbytnosti, které jsou tak sice po ruce, ale zároveň dobře schované zrakům návštěv. Při výběru dětské postele je nejdůležitější se ale zaměřit na kvalitní matraci, která dítěti zajistí zdravý a spokojený spánek. Vsaďte na přírodní materiály a spíše tužší provedení, které poskytne páteři dostatek opory. Dětská židle by měla zajišťovat dítěti pohodlí, ale zároveň podpořit v sedu i jeho záda. Aby s ním mohla růst, je možné zvolit židli výškově stavitelnou. Jak v případě postele, tak i židle pro děti bývají vyráběny ve veselých a barevných odstínech, které rozzáří dětský pokoj.

Malý pokoj pro dvě děti?

Tento problém řeší většina obyvatel paneláků. Na dětský pokoj je obvykle vyhrazena jediná místnost a musí se do ní vejít hned dva potomci naráz. Pro tento případ jsou k dispozici patrové dětské postele v moderním designu s úložným prostorem. Ten je ukryt v šuplíku pod postelemi, který je v případě nouze možno použít jako prostor pro třetí postel a přespání dětské návštěvy. Aby bylo možno spodní šuplík pohodlně vysouvat, je praktické do dětského pokoje použít některou z hladkých typů podlah. Skvěle poslouží například vinylová podlaha, která je snadná na údržbu a přestože je hladká, neklouže.

Kompletní sestava nábytku pro školáka

Aby byl školní dětský nábytek kompletní je potřeba doplnit jej o psací stůl, který potřebuje dítě k psaní úkolů, ale také ke kreslení a rozvíjení dalších dovedností. Stůl by měl poskytnout dostatek prostoru, ale zároveň být ergonomicky stavěný, aby si vaše dítě při práce neničilo záda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *