Za najmutí chůvy se dnes nemusíte stydět

Dnešní doba oproti minulosti postoupila mílovými kroky vpřed. Za najmutí chůvy se tak již dnes nemusíte vůbec stydět. Je totiž naprosto přirozené, že se oba rodiče chtějí po narození potomka co nejdříve vrátit do práce. Chtějí totiž prckovi zařídit to nejlepší zázemí, které pochopitelně stojí peníze. A co si budeme povídat, rodičovský příspěvek v naší zemi není z největších.

Co od chůvy očekávat?

Agentura na hlídání dětí má pod sebou hned několik kvalifikovaných pracovnic, které ovšem nebudou pouze hlídat vaše ratolesti. Samozřejmě, že to bude hlavní náplň jejich činnosti, ovšem po individuální domluvě mohou provést i drobný úklid, nákup při procházce s dítětem nebo s dítětem umyjí nádobí. Váš potomek je totiž vždy na prvním místě, a proto jej chůva bude podporovat ve všem, co by mohlo rozvíjet jeho talent a senzomotorické schopnosti.

Chůvou nemůže být jen tak někdo

Paní na hlídání dětí se ovšem nemůže stát každá žena. Všechny kandidátky musí bez výjimky předložit čistý výpis z rejstříku trestů ne starší než 1 měsíc, lékařský doklad o fyzické a psychické způsobilosti a reference i zkušenosti s hlídáním dětí. Na výběr chův je kladen obrovský důraz, protože se nepochybně jedná o velmi stresující povolání.

Co když nebydlíme přímo v Praze?

Většina chův nabízí svoje služby pouze v Praze. Pokud ovšem v hlavním městě nebydlíte, neznamená to, že byste si chůvu nemohli najmout. Vše opět záleží na individuální domluvě, v který čas a v jaké dny k vám bude chůva dojíždět. Musíte pouze počítat se zvýšenými náklady, zvlášť pokud k vám nejezdí městská hromadná doprava. V takovém případě se nabízí zvážení, zda hledat chůvu v Praze nebo někde jinde.

Paní na hlídání jsou dnes ve velké oblibě. Vybírejte je ovšem pečlivě a dbejte především na osobní domluvu. Přeci jen máte na výchovu dítěte pouze jeden pokus, tudíž zde není velký prostor pro chybu.