Sedací soupravy jako středobod obývacího pokoje

 

Poté, co vstoupíme do jakéhokoliv obývacího pokoje, první věcí, která nám padne do oka, je sedací souprava. Pokud v tom obýváku pochopitelně je. Jestliže tu není, pak máme dojem, že tu něco schází. Sedací soupravy jsou zkrátka středobodem každého obývacího pokoje.

  • A nezáleží na tom, zda se jedná o pokoj, který je například ve stylu Provence, v rustikálním stylu anebo je majitel bytu vyznavačem všeho nejmodernějšího.

Jednou z variant je sedací souprava ve tvaru U. Je zřejmé, že tento typ bude spíše vhodný do obývacího pokoje, který disponuje většími prostory.

  • Díky tomuto prvku získáte mnoho dalších výhod.
  • Pokud přijde na návštěvu více hostů, pak nebude problém s jejich usazením.
  • Jestliže se některý z nich bude chtít zdržet do druhého dne, pak nebude problém s jeho uložením.

Tyto sedací soupravy jsou totiž konstruovány tak, že mohou být snadno rozloženy i na dvě pohodlná lůžka. Sedací souprava ve tvaru U může být jak uprostřed místnosti, tak i v některém rohu. Záleží vždy na tom, jak je zařízen zbytek pokoje a jak je tato místnost rozhlehlá.

Ne vždy musí být sedací souprava doplněna konferenčním stolkem

Při zařizování obývacího pokoje nutné si také rozmyslet umístění dalších prvků, které mohou sedací soupravu doplňovat. Tímto prvkem bývá už tradičně konferenční stolek. Jeho přítomnost sice není bezvýhradně nutná, ale v některých obývacích pokojích by jeho absence mohla způsobit dojem „hluchého místa“.

  • Vzhledem k tomu, že pohovky ve tvaru U jsou většinou v moderním stylu, pak se bude jako praktický doplněk hodit spíše konferenční stolek, který není celodřevěný, ale kombinací některých k sobě pasujících materiálů.

 

Jestliže není stolek žádoucí, můžete prostor před sedací soupravou vyplnit například taburetem, který uvítáte v okamžiku odpočinku. Bude totiž ideálním „odložištěm“ pro vaše unavené nohy.