Vzdělávejte se i po ukončení školy

Cesta za dobrým vzděláním a všeobecným přehledem rozhodně nekončí opuštěním školních lavic. Ať už jste je opustili po střední nebo vysoké škole, stále budete mít co objevovat a v čem se zlepšovat. Na mysli nemáme jen všeobecné znalosti, ale i specifické dovednosti, které by měl ovládat každý z nás.

Velice žádaný je například kurz první pomoci. Naučíte se zde umět zareagovat v krizové situaci i zachránit lidský život. Nikdy nemůžete pro toho druhého udělat více, než mu pomoci v boji o jeho život. Jestli si nejste jistí, jak se zachovat při autonehodě nebo jiné nehodě, je kurz první pomoci určen právě pro vás. Tyto specifické dovednosti jsou schopni ocenit i někteří zaměstnavatelé.

Každé povolání má oblasti, ve kterých se mohou zaměstnanci ještě dále vzdělávat. Další vzdělávání je důležitým znamením pro každého zaměstnavatele – vrhá na vás dobré světlo. Budete vnímaní jako lidé aktivní, kteří nechtějí usnout na vavřínech.

Vyšší vzdělání vám může v pracovním prostředí přinést také řadu benefitů – například vyšší osobní ohodnocení nebo různé příplatky. Například díky dalšímu vzdělávání pedagogických pracovníků si i řada učitelů zvýšila svůj plat. Zvyšování kvalifikace je důležité nejen ve školství, ale naprosto ve všech oblastech pracovního trhu.

Asi nejčastější formou dalšího vzdělávání, kterou často organizují, nebo na ni přispívají přímo firmy, je rozšiřování jazykových kompetencí. Jazykovým kurzem zkrátka nic nezkazíte. Prohlubte si své dosavadní znalosti angličtiny, nebo se vrhněte na nový cizí jazyk.

Nejen cizí jazyky ale také další vzdělávání pracovníků v sociálních službách, pedagogických pracovníků atp. nabízí vzdělávací centrum Seduca. Většina kurzů je akreditována českými ministerstvy a v řadě se mohou rovněž rekvalifikovat uchazeči o zaměstnání. Potřebné kontakty naleznete na internetové adrese www.seduca.cz/kontakt.