Věštění vás bude bavit

Věštění je tzv. předvídání budoucnosti. Někdo tvrdí, že na takové věci nevěří a že ho na to neužije, ale každý věští. Například každý si přečte horoskop, což je také určitá věštba. Věštit lze opravdu z čehokoliv.

Někdo věští z karet, někdo věští z dlaně, jiný vyvolává duchy, aby mu sdělily budoucnost. Nejčastěji se však věští na Vánoce pomocí jablka nebo vody a vosku. Každý tyto věštby zná. Věštění se také využívá na svatbě, když nevěsta hodí kytici do vzduchu a ta která ji chytí, se bude příští rok také vdávat. Jsou však lidé, kteří se zajímají trochu serióznějšími věštbami.

Tarotový výklad

Tímto se vykládá budoucnost pomocí karet. První tarotová věštba se objevila v Evropě v pol. 14.st. a jsou i dost oblíbené v současnosti. K výkladu budoucnosti pomocí tarotu potřebujete balíček těchto karet a knížku, která vám popíše charakteristiku každé použité karty. V dnešní době je tarot používán i v psychoterapii.

Runové písmo

Velmi používané.  Runové písmo se zapíše na kousky kamene, dřeva nebo i kovu. Runy byly použity už několik let před našim letopočtem. Při věštbě s runy, je dobré si zjistit, jaká je vhodná měsíční fáze, aby jejich věštba byla co nejpřesnější.

Věštění z vašich snů

Sny jsou našim vlastním světem. Proto se i stane, že někoho sny vyděsí. Ukáží nám naši radost nebo strach v podvědomí. Ukáží nám jak svět a různé situace vlastně vidíme. Občas má někdo pocit, že se mu nějaká situace už někdy stala, a pak zjistíte, že se vám o tom zdálo.

Krásné sny vzbuzují pocity štěstí, a špatné sny vzbuzují pocity strachy. Většinou to ale funguje naopak. Když se ve snu smějete, čeká vás smutek. Pokud se vám zdá o svatbě, a čeká vás pohřeb. Různé situace ve snu se projevují naopak. Ne vždy je to však jednoznačné. Špatné sny člověku většinou ukáží jeho stres, jeho obávající myšlenky se objeví i ve snech.

K věštění ze snů pomůže snář, kde je zapsáno, co jaký děj znamená. Nejlepší snář je ale ten, co si vytvoříte samy. Napíšete si děj ze snu a potom k němu i nějakou událost.

Astrologie a horoskopy

Jsou to věštby seskupené pomocí seskupení planet. První horoskop se objevil 400 let před našim letopočtem. Nejčastější používaná forma horoskopu je zvěrokruh. Určit věštbu pomocí horoskopu, není vůbec snadné, za to velmi dostupné.