Festival kreativity a logického myšlení

Topgal a Agátin svět vás zvou 5. června do Prahy na třetí ročník festivalu kreativity a logického myšlení pro děti i jejich rodiče. Akce se koná na Střeleckém ostrově. Vstup na akci je zdarma, pouze na některé výtvarné akce činí příspěvek na materiál 80 Kč.

Program akce pro děti

Během dne jistě nikdo o nudu nezavadí. Program je velmi bohatý pro všechny návštěvníky. O děti bude postaráno, neboť budou pro ně připravené různá stanoviště, kde budou skládat skládačky, tvořit z papíru, hrát logické i tvořivé hry.

Pro nejmenší děti jsou připravené magnetické dřevěné stavebnice, ale taky výtvarná dílnička pro děti od roku a půl až do tří let, kde se o ně odborný tým postará a pomůže jim vytvořit krásné umělecké dílka.

Předškoláci už budou mít zručnější program. Čekají je hlavolamy, kuličkové i převodové stavebnice. Vytvoří si také domácí loutkové divadlo. Z razítek vyrobí zajímavé obrázky. Zkusí si také tvorbu ze zažehlovacími korálky. Ale co je nejvíc pobaví je asi velká dřevěná vláčkodráha, kterou si tam zkusí společně postavit.

Na školáky zde čeká razítkovací dílna, kde si potisknou trička podle své vlastní fantazie. Také je zde připravený komiksový workshop. Zkusí si jaké je to pracovat s fimo hmotou. Dále se zúčastní autorského čtení. Je zde také připravený výměnný knižní bazárek a nebo testovací centrum školních batohů od firmy Topgal.

A co dospělý doprovod?

Rodiče si zatím mohou pohovořit s odborníky přes lokopedii, navštívit kavárnu nebo se v poradně poradit, jak se má jejich dítě správně nosit školní batoh. Taky mohou navštívit profesionální fotoateliér, kde se mohou společně všichni vyfotit, děti se mohou vyfotit i s jejich kreativními dílky a odnést si domů krásnou uměleckou vzpomínku na tento den.

A co dál?

Tohle není všechno. Kromě bohatého programu pro děti i rodiče připravil Topgal také přehlídku nové kolekce školních batohů, kde si je budou moci děti vyzkoušet. Na místě vám poradí, jaké jsou správné velikosti batohů pro dítě, jak nastavit popruhy a co je velmi důležité při výběru batohu, protože vzhled to jistě není.

Závěrem dne se budou losovat dva výherci, kteří získají batoh od Topgalu dle vlastního výběru. Ostatní děti však nemusí být smutné, i na ně totiž čekají drobné dárky od Agátina světa a jejich partnerů.

Kde zjistím více?

Na webových stránkách http://www.kreativnifestival.cz/ naleznete podrobnější události o akci. Nebojte se však, že by špatné počasí tuto akci přerušilo, akce se totiž koná za každého počasí.

 

 

Autorka: Sellus Rio