V čem to mají současné matky jednodušší, než matky, které rodily o dost dříve?

Už samotný porod probíhá úplně jinak, než dříve, a na matku rodičku se berou maximální ohledy. Je zde možnost, že si sama naplánuje porod tak, aby byl přesně podle ní. K porodu si pak může vzít doprovod a to buď otce miminka, nebo rodinného příslušníka či dulu.

Dříve se do poslední chvíle nevědělo, zda maminka bude mít chlapečka, nebo holčičku, dnešní vymoženosti prozradí nejen to, ale dokonce ke konci těhotenství můžete vidět, jak bude vaše miminko vypadat a komu bude podobné.

Existují také přístroje, kterými si doma budete poslouchat to, jak vašemu miminku buší srdíčko.

Neskutečně důležitým pokrokem se staly papírové pleny, které všichni velmi rádi vyměnili za látkové pleny. Nemusíte tak nic prát, miminko je stále v suchu a plenu stačí pouze vyměnit a vyhodit a máte po starostech.

Za co pak jako novodobá matka můžete být ještě vděčná? Jsou to například chůvičky, které vám vaše dítě ohlídají i tehdy, když je v úplně jiné místnosti, než jste vy. Buď máte možnost miminko slyšet, nebo dokonce i vidět a to v případě, že máte chůvičku i s kamerou.

Vychytávka, která by vám doma pak také neměla chybět a jedná se o vychytávku novodobou, je monitor dechu. Ten vás bude okamžitě informovat o tom, že vaše miminko přestalo dýchat a vy máte možnost včas na tento fakt reagovat.

To, že miminko pláče je jasné. Mnohdy však maminka neví, proč tomu tak je a často zkouší, co by mu pomohlo. Novinkou na trhu je analyzátor pláče, který vám prozradí, zda vaše miminko pláče z toho důvodu, že je hladové, nebo zda unavené, unuděné, nespokojené, či stresované. Díky analyzátoru pláče, ušetříte vašemu miminku spousty slz a i vy budete samozřejmě více v klidu.

Obrovskou výhodou je pro současné maminky internet, který jim dokáže odpovědět na všechny otázky, které je zajímají. Nemusí se pídit po informacích po známých a kamarádkách, ale vše co potřebují vědět, si pohodlně a snadno najdou právě na internetu.