Upíří filmy pro každou příležitost – 2. díl

 1. Temné stíny (2012)
 • Film, ve kterém si upíra zahrál Johnny Depp režíroval Tim Burton. Deppa doprovází opět herečka Helena Bonham Carter a objeví se i zpěvák Alice Cooper, se kterým Depp vystupuje jako Hollywood vampires.
 • Rodina Collinsových má zvláštní prokletí, které trvá už několik generací. Rodiče Barnabáše se snaží před prokletím utéct z Anglie do Ameriky, založí přístav Collinsport a panství Collinswood, jejich prokletí je ale i tak dožene a když umřou, Barnabáš zdědí vše, co rodiče vybudovali, stane se mocným a bohatým playboyem. Protože stále nemá dost zlomí srdce čarodějnici, která jej promění v upíra. Lidé z přístavu se proti němu vzbouří a pohřbí ho tak, aby se nemohl z hrobu dostat. O dvě stě let později jej však vykopou dělníci a on se vrací na své téměř zchátralé panství, aby spolu se zbytkem „moderní“ rodiny získal zpět slávu rodu Collinsů.
 1. Drákuloviny (1995)
 • Opět klasický příběh Hraběte Drákuly, tentokrát v režii Mela Brookse s Leslie Nielsenem v hlavní roli. Obsazení předpovídá, že se jedná o komedii.
 • Úředník Renfield se vydává za Drákulou, který jej hypnózou zotročí. Společně se plaví do Anglie, kde se Renfield dostává do sanatoria doktora Sewarda a Drákula začíná sát krev slečně Lucy. Na pomoc si zavolají profesora Van Helsinga.
 1. Hotel Transylvanie (2012 a 2015)
 • Americký animák má dnes již dva díly.
 • V prvním díle nechává Drákula vystavět hotel pro všechna strašidla, kde budou chráněni před lidmi. V den sto osmnáctých narozenin své dcery Mavis pořádá velkou oslavu, jenže Mavis chce „vyletět z hnízda“ a podívat se na Havaj, kde se poznali její rodiče. Ustrašený Drákula na ní pomocí sluhů uspořádá lest tak, aby se Mavis lidí bála a nechtěla odejít, jenže tím nechtěně přiláká lidského dobrodruha Johnatana, který se strašidel nebojí a do Mavis se zamiluje. V druhém díle již mají Mavis a Johnny syna. Drákula si přeje, aby byl upír, tak jako oni, ale vše nasvědčuje spíše tomu, že je více člověk.
 1. Flynn Carsen: Kletba Jidášova kalichu (2008)
 • Upíři se také mimo jiné objevili i ve třetím díle Flynna Carsena, nazvaném Jidášův kalich. Filmy s Flynnem Carsenem jsou obdobou legendárního Indiana Jonese.
 • Flynn odjíždí na dovolenou, kde poznává pohlednou zpěvačku v jednom z barů. Mezi tím se bývalý ruští agenti KGB snaží obnovit slávu sovětského svazu tím, že naleznou jidášův kalich a oživí Drákulu. Flynn, společně se zpěvačkou, která je upírkou se jim v tom snaží zabránit.

Zuzana Dušková