Dodržujte letní „desatero“!

Teploty se začínají šplhat do výšin i v noci, ložnice jsou plné horkého vzduchu a s klidným spaním se můžeme rozloučit.  Celí zpocení a ulepení se zoufale převalujeme ze strany na stranu. Jak takovým problémům předejít? Jak si vytvořit ideální podmínky na léto ve svých domovech? Dodržujte následující body a budete spát jako nemluvňata!

  1. Nevětrejte přes den! Okna během dne nechte zavřená a snažte se místnost co nejvíce zatemnit. Zastřete závěsy či žaluzie a nenechte sluneční paprsky proniknout do pokoje. Větrejte ideálně před východem a po západu slunce. Okna otevřete dokořán minimálně na 30 minut.
  2. Mějte u sebe vždy vodu! Nikdy si nezapomeňte přibalit do kabelky láhev s vodou. Pitný režim během vysokých letních teplot přísně dodržujte! Skvělí pomocníci jsou i vlhčené ubrousky či menší tělový rozprašovač.
  3. Zapněte větrák! Vlastníte stolní větrák? Výborně! Tipujeme, že v tom případě jej máte zapnutý non stop. Myslete předem taky na spánek a zhruba 20 minut před ulehnutím do postele nechte větrák puštěný i v ložnici. Vzduch se dá do pohybu a bude se vám příjemně usínat.
  4. S lůžkovinami do mrazáku! Možná vám přijde, že je to bláznivý nápad, ale nepochybujte o jeho dokonalé funkčnosti! 🙂 Do mrazáku na pár hodin dejte prostěradlo, polštářek či cokoliv na čem spíte. Uvidíte, že takto se vyspíte dobře i v létě!
  5. Chraňte svou postel! V létě vystavujete svou matraci obrovské zátěži. Vlivem extrémních teplot se z těla vyplaví více potu, nečistot a částeček kůže. To je bohužel ideální potrava pro škodlivé mikroorganismy. Lůžko zabezpečíte pomocí matracového chrániče. Nejenže matraci ochrání, ale zároveň výrazně prodlouží její životnost.
  6. Osprchujte se! Před spaním si dejte sprchu a zapomeňte na horkou vodu. Tělo opláchněte vlažnou (nejlépe však studenou) vodou a osprchujte si i vlasy. Tím se nádherně otevřou póry na pokožce a teplo se odplaví z těla ven. Neutírejte se do ručníku, nechte tělo samovolně uschnout a s chladivým efektem ulehněte do pelíšku.
  7. Pijte i v noci! Mějte během spánku po ruce láhev se studenou vodou. Doporučujeme, abyste jí nechali taky zamrazit. Opět pomůže ochladit vzduch a během noci se alespoň nepromění v horký čaj.
  8. Vytřete podlahu! Budete-li usínat v místnosti, kde jste právě vytřeli podlahu, ochladíte tím vzduch a bude se vám lépe dýchat. Nemusíte podlahu důkladně vytírat! Stačí zem ledabyle přetřít mokrým hadrem.
  9. Na ponožky zapomeňte! Věříme, že se asi nenajde téměř nikdo, kdo by spal v letním vedru s ponožkami, ale jistota je jistota. Teplo (jak je dobře známo) jde od dolních končetin a s ponožkami byste zřejmě přes noc vypotili hektolitry.
  10. Spěte! Dodrželi jste předešlých 9 pravidel? Teď už tedy nezbývá než vám popřát krásnou a chladivou dobrou noc!