Udělejte ve svém životě malou změnu a přestaňte s kupováním balené vody

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik je kolem nás jednorázových produktů, jako jsou například PET láhve či plastové obaly obecně? Nejvíce je jich na skládkách, kde zůstávají našim očím skryté, ale přesto škodí. Na skládky se po celé zeměkouli dostanou miliardy kusů plastových odpadů ročně. Než se však rozloží, mohou uběhnout až tisíce let. Plastový odpad je opravdovým problémem, přitom malou změnou ve svém životě můžete snížit jeho množství. Sice zanedbatelně, ale přece. A pokud tuto malou změnu udělá i jen stovka lidí, příroda to rozhodně zaznamená.

Proč pít kohoutkovou vodu?

Voda z kohoutku proudí, pulzuje v ní energie a na rozdíl od té balené je nepoměrně levnější. Její konzumací můžete ročně ušetřit klidně i několik tisícovek. Než se do vaší kuchyně dostane litr balené vody, je nutné vyprodukovat až tisíckrát více emisí oxidu uhličitého ve srovnání s vodou kohoutkovou. To má výrazný dopad na změnu klimatu. Nechcete-li k němu přispívat i svojí troškou do mlýna, vsaďte na ekologické láhve na vodu, které se dají znovu naplnit.

Dokonalý design i vysoká odolnost

Opakovaně plnitelné láhve na vodu se mohou pochlubit nejen originálním provedením, ale také odolností vůči nárazům a minimální hmotností. Díky těmto vlastnostem není problém je sebou přibalit do batohu na cesty anebo do kabelky do práce. Díky láhvi na vodu budete mít vždy po ruce dostatečné množství tekutin a doporučené 2 až 3 litry tekutin denně do sebe dostanete bez větších potíží.

Nejen vodou lze naplnit láhev na vodu

Klidně si uvařte kávu nebo čaj a naplňte jím láhev. Svůj oblíbený nápoj tak budete mít vždy po ruce, aniž byste si ho museli kupovat v neznámé kvalitě například na čerpací stanici. Aby vaše káva chutnala opravdu jedinečně, použijte pro její přípravu přefiltrovanou vodu, která je zbavena všech nežádoucích příměsí a látek, které by mohly kontaminovat vaše tělo, ale také kazit chuť nápoje. Vodu bez příměsí získáte jednoduše použitím filtrační konvice na vodu, kterou si můžete pořídit jak do domácnosti, tak do práce. Přefiltrovaná voda se hodí nejen pro přípravu kávy nebo čaje, využít ji můžete také pro výrobu výborné domácí limonády, která vás osvěží a bude zároveň chutnat. Užijte si chuť léta bez chlóru, těžkých kovů, pesticidů a dalších kontaminantů, které bývají obvykle obsaženy v kohoutkové vodě. Vy už je konzumovat nemusíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *