Pěstování akvarijních rostlin jednoduše a pro každého

Akvárium bez rostlin je jako byt bez nábytku. Působí dojmem prázdnoty a neútulnosti. V akváriích, které jsou zaplněné vzrostlými rostlinkami se mimo jiné cítí dobře i rybky.

Osvětlení je nezbytné

Hlavní a nezbytnou součástí při pěstování rostlin v akváriu je osvětlení. Laik si mylně myslí, že nám světlo slouží jen k tomu, abychom dobře viděli na rybičky. Různé rostliny potřebují různou intenzitu svícení a dobu svícení. Vždy však musíme se světlem zohlednit rostlinky, které jsou na světlo náročné.

Máte na rostliny čas?

Již při nákupu rostlin do akvária si musíme uvědomit jak moc se pěstování rostlin chceme věnovat. Podle náročnosti se člení rostliny na náročné, méně náročné a nenáročné. Akvaristické e-shopy již dnes ve své nabídce mají tyto rostliny dle náročnosti rozčleněny. Tím potenciálnímu kupujícímu velice pomohou.

Kam rostliny umístit?

Podle velikosti, které dosáhnout při svém růstu, dělíme dále rostliny na ty, které v akváriu budeme sadit do popředí, na střed a dozadu. A aby to nebylo málo, tak ještě máme dvě kategorie, a sice rostliny, které nám plavou na hladině a rostliny, které připevňujeme buď pomocí silonu nebo akvarijního lepidla přímo na dekorace (např. kořeny).

Jestliže chceme koupit kvalitní sazeničky rostlin, tak se určitě obrátíme raději na obchody (zejména e-shopy), které se na prodej rostlin specializují a mají s prodejem akvarijních rostlin letité zkušenosti.

I kdybychom v akváriu nechovali rybičky a věnovali se jen tzv. rostlinnému akváriu, musíme zajistit kvalitní filtraci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *