Tipy na výlety 2016

Už se nemůžete dočkat, až na jaře oprášíte výletní boty a zapíchnete prst do mapy? My také ne. Jaro je na výlety ideální období, počasí je příjemné, ale nehrozí vedra a to, s tím, že občas sprchne se musí v aprílovém období počítat. Abychom vám ukrátili čekání, vybrali jsme pár zajímavých cílů, které stojí za to navštívit.

Folklor a pivo – Rožnov pod Radhoštěm

Moravský Rožnov pod Radhoštěm je nejen skvelým výchozím bodem pro cyklovýlety po okolí ale i samotné město nabízí spoustu zajímavého. Za zmínku stojí Jurkovičova rozhledna, ze které se můžete podívat do dáli a anajít na obzoru třeba horu Radhošť. V městském parku určitě neminete Valašské muzeum v přírodě, tvořené originálními valašskými stavbami. Navštívit zde můžete dřevěné městečko, typickou valašskou dědinu nebo mlýnskou dolinu. Milovníci folkloru budou nadšeni! Pro ty, kteří dávají přednost rozmazlování těla, doporučujeme Rožnovské pivní lázně. Vykoupete se zde v kádi plné piva, ochutnáte místí pivní speciály a dopřát si můžete i masáže a další procedury. Doporučujeme se ale objednat dost dopředu, v sezoně bývá brzy obsazeno.

Zdraví a příroda – Karlova Studánka

Jeseníky jsou vyhlášené svým čistým a zdravým vzduchem. Konkrétně jedno místo se stalo téměř synonymem pro zdravé dýchání – lázeňská obec Karlova Studánka. Jedná se o nejvýše položené lázně u nás a nejen svou polohou jsou unikátní. Celá obec má až magickou atmosféru a o léčivých účincích místní vody a vzduchu se příběhy předávají z generace na generaci. Jezdí se sem léčit pacienti s potížemi dýchacího aparátu stejně jako pacienti po operacích srdce. Ale nemusíte se cítit nemocný, aby se vám tady líbilo. Návštěvu kouzelné Karlovy Studánky si užijete i s rodinou. V okolí je další řada atraktivních turistických cílů, vyplatí se tedy vyrazit alespoň na několik dní a ubytovat se např. v rodinném penzionu v Karlovicích (www.dovolena-jeseniky.cz).vylety1

ZOO a Baťa – Zlín

Když se řekne Zlín, každý si asi vybaví Tomáše Baťu a jeho impérium. Díky Baťovi město zlín získalo nejen věhlas, ale také typickou fukcionalistickou architekturu, kterou sem jezdí nadšenci obdivovat z celého světa. Možná jste ale nikdy neslyšeli o Zlínské ZOO. A je to škoda, protože patří mezi nejhezčí zoologické zahrady u nás. Zvířata jsou zde chována tak, aby se jejich výběhy co nejvíce podobaly jejich přirozeným prostředím. To je nejen chvályhodné, ale také příjemné pro návštěvníky. Zvířecím osazenstvem ZOO se může zlínská zahrada rovnat těm největším v ČR – bydlí zde žirafy, medvědi, tygři, nosorožci i sloni. Návštěva určitě potěší a bude bavit nejen děti.