Dívka ve vlaku – knižní bestseller roku 2015

Strhující román, který vás nenechá v klidu, to je skvělá knížka Dívka ve vlaku.

Nový román, který si podmanil všechny žebříčky. Autorka Paula Hawkins poslala do světa nový román roku 2015, který se stal světovým bestsellerem. Když jsem ho uviděla ve výloze, neodolala jsem a podlehla pokušení si ho koupit. Byla to skvělá koupě. Kniha je velmi strhující a čtivá.

Život tří žen, který je propleten do strhujícího příběhu, v jehož hlavní roli hraje hrdinka Rachel Watsonová.

Rachel jezdí každý den vlakem do Londýna a po cestě míjí řadu rodinných domů, kde kdysi bydlela i ona se svým bývalým manželem Tomem. Jenomže, jak už to tak někdy bývá, Rachel nemohla mít děti. I když po nich oba strašně moc toužili. Nemohla otěhotnět. Smutná a čím dál víc osamocená Rachel propadla alkoholu. Její manžel si mezitím našel bokovku jménem Anna, se kterou si užíval vášnivý románek.

Když vlak na chvíli zastaví kousek od domu, kde dřív Rachel bydlela, vídá v krásném rodinném domě šťastný pár. Jak je tak míjí den co den, vymyslí si pro ně jména. Ona je Jess a on je Jason. Každý den přemýšlí o tom, co asi dělají. Čím se Jess a Jason živí a také v nich vidí dokonalý pár, který stále drží při sobě.

Nic však netrvá věčně, a když v pátek míjí dům, kde bydlí ti dva, podiví se, když na místo Jesona uvidí cizího muže, kterého Jess líbá.

Vše začíná v pondělí 15. července 2013. Rachel náhodně narazí na článek s titulkem, OBAVY O OSUD POHŘEŠOVANÉ ŽENY Z WITNEY. Na obrázku vidí tu dokonalou blonďatou krásku, která se už nejmenuje Jess, ale Megan Hipwellová. Podle policie se podezírá její manžel Scott, avšak Rachel ví, že to nemohl být on, ale že to určitě byl ten její milenec. Jak si poskládala dohromady toho neznámého muže v pátek večer.

Rachel se zaplétá do příběhu zmizelé Megan. V hlavě má obrazy, které nemůže poskládat dohromady, ale nějak si vzpomíná, že tu noc kdy zmizela, byla v jejich ulici. Jenomže jak byla opilá, vůbec na nic si nepamatuje. Jak si vzpomenout?

Jenom kvůli tomu, aby mohla říci Scottovi o tom neznámém muži, a více se dozvěděla, než z novinových článku, vydává se za Merganinu kamarádku a navštěvuje Scotta.

„Takže vy jste Meganina kamarádka?“ zeptal se konečně.

„Ano?“ řekla jsem. „Znám se s ní… Trochu. Z galerie.“

Co bude, až to na to někdo přijde? Na to Rachel, ani se střízlivým myšlením nepomyslela. Prostě jenom touží pomoct.

Megan ve svém deníku prozrazuje svou drsnou minulost. Jak v mladém věku utekla z domova, později pak začala brát drogy, až se ji pak jednou narodila dcerka. Od té doby se s ní její temná minulost táhla dál a ani Scott ji s tím nedokázal pomoct.

Stojím na chodníku před jeho domem ještě dlouho po té, co zavře dveře. Cítím se lehčeji, svobodněji, ale zároveň jsem smutnější a zničehonic zatoužím jít domů za Scottem.

Když se však objevil Kamal, její psychiatr bylo vše jinak.

Současná manželka Toma, která se jmenuje Anna, nesnáší jeho bývalou manželku. Stále slídí okolo jejich domu, pořád se motá okolo jejich dcerky, a ještě k tomu pořád volá Tomovi. Podle ní je Rachel labilní, a tak pokaždé když ji vidí na jejich ulici, jak vychází z domu Hipwellových, volá vše na policii.

„Slib mi, že se budeš držet dál od Scotta Hipwella,“ říká chraptivě. „Slib mi to, Rach!“

„Slibuji,“ odpovím a myslím to vážně.

Že by Tom žárlil? Má u něj Rachel šanci? Ne! Útržky vzpomínek se jí vracejí, ale jak to bylo doopravdy? Proč se Anna a Rachel dají dohromady? Přečtěte si strhující román, plný násilí, lží a nevěry. Budete překvapeni stejně jako já.

 

Autorka: Sellus Rio