Návod, jak vybrat nejvýhodnější dovolenou

Jaro už konečně přebírá vládu, což je jasným znamením, že je nevyšší čas začít plánovat letní dovolenou. Právě nyní se to všude hemží výhodnými nabídkami v podobě first minute zájezdů. Poradíme vám, jak si s výběrem dovolené poradit. Naučte se jak vybírat zájezd a najít nejvýhodnější cenu na trhu!

Základní kritéria výběru dovolené

Nejdůležitější je, vybrat si z nabídky takový zájezd, který vám bude vyhovovat ve všech směrech. Neřiďte se proto jen cenou. Zaměřte se například na možnosti sportovního nebo kulturního vyžití. Pokud vyrážíte s dětmi, zajímejte se, jestli se v blízkosti vašeho místa pobytu nachází aquaparky či jiné atrakce, kterými si dovolenou zpestříte. Pozor si dejte na bezpečnost cílové destinace. Detailní informace o bezpečnosti jednotlivých zemí najdete na oficiálních stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Co je letos v kurzu?

Největší zájem je letos o dovolenou v Chorvatsku, Bulharsku a také ve Španělsku. Pokud je jedna z těchto zemí ve vašem hledáčku, s nákupem zájezdu neotálejte. Právě nyní cestovní kanceláře prodávají cenově výhodné first minute zájezdy. Vzhledem k velké poptávce se nevyplácí čekat až na poslední chvíli. Ta nejlepší místa se určitě rychle vyprodají.

Za málo peněz i do exotiky

V oblibě zůstává i letos dovolená v exotických destinacích, jako je Egypt a Maroko. Ceny se u těchto zemí drží i pod hranicí 10 000 Kč za zájezd na 8 dní s all inclusive. Kde takové „pecky“ najít? Doporučujeme NewTravel.cz. Právě zde se nabízí jednoduché srovnání zájezdů do populárních zemí Evropy i mimo ni. Na jednom místě si porovnáte nabídku od více než 100 českých cestovních kanceláří. Zájezdy zde vyhledáte například podle země či názvu hotelu, ceny, data odjezdu, typu dopravy a stravy atd. Pokud si vyberete, budete přesměrováni na stránky pořádající cestovní kanceláře, se kterou podepíšete cestovní smlouvu.