Thajsko dovolená

Dovolená v tradičních asijských zemích určitě stojí zato. Jedná se o pobyty vyznačující se maximální tradicionalistou a příjemným prostředím. To vytváří jak pamětihodnosti, které mohou turisté zhlédnout, tak i místní obyvatelé, kteří jsou příjemní a v každém ohledu vstřícní. Ostatně již slovo thai značí svobodu a tato země s celkovou rozlohou 500 000 km2 to zcela jistě potvrzuje. Podívejme se tedy na hlavní přednosti Thajska, kterých je skutečně hodně.

Poznejte Orient právě v Thajsku

Romantická zákoutí a jedinečné možnosti poznání Thajsko nabízí prakticky na každém kroku. Pokud sem vyrazíte, tak se určitě nudit nebudete. Srdcem jihovýchodní Asie je zejména hlavní město Thajska Bangkok. Navštívit tady můžete celou řadu buddhistických chrámů a také zdejší tržiště prosycené neskutečným množstvím vůní a chutí. Obec místní kuchyně patří mezi ty nejtradičnější v jihovýchodní Asii.

Kouzelná thajská letoviska

Thajské království nabízí skvělá letoviska, která jsou na turisty připravena do posledního detailu. Jmenovat bychom mohli třeba letoviska Pattaya anebo Phuket. Krásný je ovšem i ostrůvek Koh Samui. Hodně zajímavou destinací je letovisko Phuket s proslulou pláží Patong Beach. Tato tříkilometrová pláž je lemována spoustou luxusních hotelových resortů. Možností aktivit pro rodinu je tedy opravdu dostatek.

V Thajsku se domluvíte

Přestože je Thajsko královskou zemí mající velmi hluboké tradice, není problém se tedy s místními obyvateli domluvit. V nejvíce navštěvovaných lokalitách umí anglicky snad každý mladší Thajec. Mimo úředně uznávané thajštiny se tu ale dá domluvit i malajsky anebo prostřednictvím čínštiny. V Thajsku je také doslova všudypřítomný obchod, takže si budete moci koupit i nějakou tradiční sošku jako suvenýr. Možností nákupu tradičních potravin surovin je tady spousta.