Kam na exotickou dovolenou

Krásná exotická dovolená již není ničím, co by bylo v současné době nerealizovatelné. Vydat se samozřejmě letecky můžete kamkoli. Často se jedná o nádherné destinace typické hlavně tím, že nabízejí maximální možný luxus. Pohodlné koupání v bazénech u hotelů a také čisté průzračné moře ideální pro potápění a šnorchlování. Přesně tak mohou vypadat krásná místa, kam se dnes nejčastěji jezdí. O které destinace se jedná?

Souostroví Turks a Caicos

Toto zámořské území patřící pod Velkou Británii nabízí vše, co lze od luxusní dovolené očekávat. Spousta lidí jej ale přesto nezná. Ostatně většinou sem míří za pobyty především Američané. Pokud bychom měli upozornit na některá konkrétní místa na tomto souostroví, tak proslulá je místní pláž Grace Bay. V roce 2011 byla dokonce zvolena za nejkrásnější pláž na celém světě. K návštěvě láká i největší park v oblasti Karibiku, který se nachází právě tady. Jednu ze svých rezidencí tady má i slavná hollywoodská star Bruce Willis.

Čarokrásné Maroko

Pokud chcete strávit exotickou dovolenou v Africe, pak se nabízí Maroko. Oblasti okolo hlavního města Marrakeshe jsou stále více oblíbené a jezdí sem turisté z celého světa. Nádherné pětihvězdičkové hotely nabízející wellness služby a skvělé gastronomické zážitky i od kuchařů s michellinskou hvězdou jsou pouze jednou z předností dovolené v Maroku. Vyrazit můžete klidně na Saharu podívat se na duny anebo navštivte Fes s proslulou koželužnou.

Kuba

Výbornou volbou je bezesporu i Kuba. Letovisko Varadero láká turisty prakticky z celého světa. Hotelové komplexy na Kubě jsou luxusní a jsou přísně odděleny od ostatních oblastí, které se spíše vyznačují chudobou. Dovolená na Kubě se nese většinou ve znamení skvělého potápění. Nejkrásnější lokality pod mořem jsou k dispozici každému potápěči, který sem dorazí.