Spousta kosmetiky, co s ní?

Mnoho žen jistě pod stromečkem našla kosmetiku a líčidla. Jedná se o velmi neutrální dárek, který potěší snad každou ženu, ale co když se líčidel setká opravdu mnoho? Nezoufejte, líčidla se nemohou zkazit a jejich minimální lhůta pro používání je poměrně dlouhá, takže je schovejte do zásoby.

Make-up mám na rok!

Pokud jste pod stromečkem našli make-up nejen doma, ale také u svých blízkých a nejste typ, který by se líčil každý den, pak jist přemýšlíte, co s ním. Nemusíte se obávat, neboť právě make-up vydrží rok. Každopádně, že se jednotlivé druhy mohou lišit, ovšem to, zda je make-up již nepoužitelný poznáte, když si jej budete nanášet na tvář, neboť většinou zhoustne a dělá na obličeji hrudky. Rozhodně déle vydrží, když do něj nebudete sahat prstem, ale namísto prstu si pořídíte štěteček.

Stíny jsou napořád

Nejodolnější jsou jednoznačně oční stíny. Protože oční stíny vydří až tři roky, což je naprosto neuvěřitelné. Jediné, co se se stíny může stát je ztráta třpytivých prvků či vyblednutí barev, což není taková katastrofa, takže při správném zacházení je klidně můžete používat i delší dobu, musíte si jen zvyknout na trošku jiný odstín. Vůbec se nemusíte bát, že by vám prošlé oční stíny mohly ublížit.

Sladké rty jen omezeně

Další velice používané líčidlo je rtěnka či různé lesky na rty. Zde je velice těžké určit vhodnou dobu pro používání, protože existuje opravdu velké množství a různé skupenství. Každopádně řiďte se čichem a také stavem rtěnky. Někteří odborníci sice uvádějí, že rtěnka vydrží až rok, avšak nemusí to být vždy pravdou, v případě, že se její krásná vůně změnila na něco nelibého a je velice suchá, když si jí nanesete na rty, měli byste ji raději hodit do koše. Prošlá rtěnka neublíží vašemu zdraví, avšak může ublížit vašemu vzhledu a hlavně sladkému polibku.

S řasenkou žádná sranda

Nejčastějším a neoblíbenějším líčidlem je jednoznačně řasenka, protože tu používá opravdu mnoho žen. Dokonce existují ženy, které nepoužívají líčidla jako je make-up či pudr, ale řasenku musí mít na očích. Je to sice perfektní líčidlo, avšak žádnou ženu nepotěší, že řasenka vydrží pouze dva měsíce. Ať se snažíte jakkoliv, vždy vám řasenka začne usychat anebo má roztřepený štěteček, který může řasy jen poškodit. Na druhou stranu je to líčidlo, které používá mnoho žen opravdu denně, a tak se nemusí bát, že by i nevypotřebovanou řasenku, musely vyhazovat.

Životnost se nedá určit

Každopádně nelze jednoznačně určovat termíny, kdy bude vaše řasenka či rtěnka nepoužitelná a kdy je potřeba koupit novou, protože hodně udělá i to, jak kosmetiku uschováváte a jak se k ní chováte. V případě, že používáte štětečky a kapesníčky, tak vám vydrží déle a podobně.

Pokud jste pod stromečkem našli spoustu kosmetiky, nemusíte se bát. Kosmetika má dlouhou záruku, a tak můžete mít líčidla v zásobě.