Luxus na první pohled

Přijde vám nemožné obléci se elegantně a zároveň na první pohled luxusně v případě, kdy vám vaše příjmy nedovolují investovat do high-end značek? Možné to ale je. Existují i vysoce kvalitní značky za dostupné peníze. Lze se obléci velmi luxusně a nepřijde vás to ani tak draho.

Na nic si nehrajte

Určitě si nehrajte, že na to máte. Netrapte se tím, že nepatříte k těm, kteří si mohou dovolit každý měsíc za své oblečení utratit desítky nebo stovky tisíc. Nežeňte se za bezhlavým napodobováním skvostných nebo i často přehnaných outfitů mnohých celebrit. Není nutné ani napodobovat módní návrháře a světové stylisty. Nekombinujte své oblečení příliš přehnaně. Zbytečně neutrácejte za jednu drahou kabelku pouze pro pocit a dokázání okolí, že na to máte. Pokud tomu ostatní kusy oděvu neodpovídají, jednou luxusní kabelkou dojem stejně neuděláte. Rozhodně nekupujte ani padělky.

Méně znamená více

Vynechte loga, vsaďte na minimum nápisů i obrázků a méně barev. Nekupujte si oblečení s výraznými vzory. Veškeré elegantní outfity, kterým se chcete přiblížit, nejsou v žádném případě založeny na logu, výrazných vzorech či přílišné barevnosti. Nejlepší návrháři svá jména i loga většinou okázale neuvádějí. Na první pohled nikdy nepoznáte, od jaké značky je kus oděvu. Kvalitu poznáte podle materiálu, střihu a důmyslného provedení.

V jednoduchosti je síla

Vsaďte na čistotu linie, jednoduchost vzorů, raději jednobarevnost a co nejméně barev. Onen svěží čistý vzhled je zárukou požadovaného vzbuzení dojmu. Je dobré se držet kombinace bílé, krémové a tmavě modré, která je měkčí než černá a nezvýrazňuje tak vrásky. Vsadit můžete i na odstíny šedé, na barvu vínovou či béžovou odstínu camel. Vyhněte se zbytečným ozdobám, krajkám, kanýrům, volánům, lurexu a lesklým materiálům.

Zákony vrstvení

Vrstvení je určitě v módě, ale jako vždy všeho moc škodí. Při přidávání dalších kousků oblečení dbejte na střídmost, ať to nepřeženete. Nevolte dlouhé rukávy a na ně náramky. Ke vzorovaným šatům či sukni rozhodně nepatří vzorované punčochy. Z krátké bundy či kabátu nemá vyčuhovat delší svetr či cardigan. Jednoduchost a tradiční klasika má nadčasový vzhled. Vytvořte si osobitý styl.