Španělská vína

Slyšeli jste, že španělská vína patří k těm nejlepším, které je možné na evropském trhu ochutnat, a rádi byste si nějakou tu lahev koupili? Pak pro Vás máme jedinečnou nabídku. Internetová prodejna společnosti BMC Brno disponuje bohatou nabídkou španělských vín, pro která je typická jedinečná chuť i vysoká kvalita. Nabídku španělských vín naleznete na této webové adrese www.bmcbrno.cz. Pro Španělsko jsou typická zejména červená vína. Pravděpodobně nejznámější španělskou oblastí, ze které pochází lahodná španělská vína, je region Rionja. Také vína z oblasti Ribera del Duero patří k nejvyhledávanějším španělským vínům.

Zatímco v České republice se vína označují podle cukernatosti na vína jakostní a přívlastková, u španělských vín takové rozdělení nenajdete. Je to způsobeno mimo jiné také tím, že téměř všechna španělská vína dosahují vysoké cukernatosti. Více typické pro španělská vína je rozdělení podle původu a doby zrání. Podle doby zrání se ve Španělsku dělí vína na mladá, kterým se přezdívá Joven. Vína, která jsou stará rok až dva roky, se nazývají Cosecha.

Crianza jsou vína, která zrají půl roku až rok v barikových sudech. Minimálně dvanáct měsíců v barikových sudech zrají vína s názvem Reserva. Nejdéle pak zrají vína Gran Reserva. Společnost BMC Brno doporučuje k ochutnání také vína Corolilla Crianza 2010. Pro toto víno je typická výrazná rudá barva a vanilková vína. Při pití vína ucítíte chuť čokolády s třešněmi a lesními plody. Vřele doporučuje také víno Vina Vilano Crianza 2009, které bylo oceněno v roce 2013 cenou Prague Gold Prague Wine Trophy.