Šílená tchýně v kombinaci s partnerem ,,mamánkem“?…aneb rychle nohy na ramena!

Spojení hrozné tchýně a ,,mamánka“ je jednou z nehorších možných variant. Již samotný fakt, že je Vaše tchýně nesnesitelná, je špatný, ale pokud se do toho zakombinuje ještě partner ve stylu ,,mamánka“, tak je to totální katastrofa.

Když za Vámi v neshodách s Vaší tchýní stojí Váš partner, jsou to sice nepříjemné okamžiky, ale dají se zvládnout, protože máte v partnerovi oporu. Jenže pokud je Váš partner ,,mamánek“, končí všechna legrace. Vina z jakéhokoliv konfliktu pak padá na Vaší hlavu.

Útočiště u maminky

Pokud budete s tchýní vycházet v celku v klidu, bude vše v naprostém pořádku a harmonii. Jen tedy na drobnosti typu, že Váš partner si bude chodit k mamince stěžovat, bude tam jíst…a někdy, když ho naštvete více než obvykle, tam možná i přespí.

Sílu jejich ,,mateřské lásky“ pocítíte hlavně ve chvílích konfliktu. ,,Mamánek“ se totiž vždy postaví na stranu své matky. Sice Vám doma dá možná za pravdu, že ví, že to maminka přehnala, ale ve chvílích, kdy bude přítomna ona, bude stát za ní nebo se nebude vůbec vyjadřovat a Vás nechá ve štychu.

Nejhorší možnou variantou je bydlet s tchýní v jednom domě, nebo blízko od ní. Takováto tchýně totiž nebude zahálet, bude Vás chodit navštěvovat, předělávat Vám věci doma i na zahradě. A když se Vám nebude líbit, že zasadila mrkev, tam kam jste si chtěla dát kytky, bude Vám to k ničemu. Váš partner Vám totiž bude donekonečna vysvětlovat, že to maminka myslela dobře, a že když tam je teď mrkev, tak to není přeci nic hrozného. Příští rok si to přeci uděláte podle sebe.

Řešení:

Jediná rada, která zde existuje, je vzít nohy na ramena. I přes partnerovy četné sliby, že se změní, že se příště zachová jinak a postaví se na Vaší stranu, se nic nezmění. Tedy do doby dokud bude tchýně naživu.
Vybírejte svého partnera dobře, protože do Vašeho života bude zasahovat i jeho rodina, ať už pozitivně nebo negativně.

Napsala EPF