Digitální fotoaparáty pro dokonalé snímky

Sháníte nový a vysoce kvalitní fotoaparát? Chcete zaznamenávat všechny důležité životní události? V tom případě musíte v prvé řadě zvolit, do jakého typu foťáku vlastně investovat peníze. Proto zde pro Vás máme několik rad.

Digitální kompakty, nebo zrcadlovky?

V současné době už zřejmě jen minimum lidí zvažuje nákup analogového foťáku, zvláště když je trh doslova přesycen jejich „nástupci“. Kvalitní digitální fotoaparáty dnes existují skutečně v mnoha variantách, což znamená, že spíše budete vybírat mezi nimi. Pojďme se tedy alespoň ve zkratce zaměřit na základní druhy a řekněme si k nim několik slov.

Expert2

  • Digitální kompakty: tato varianta je vyhledávána pro její lehkost, takže ji lze brát všude sebou, a navíc ani pořizovací ceny nedosahují závratných výšin. Přesto se jedná o foťák, s nímž uděláte perfektní snímky, ačkoli kvality, kterou lze dosáhnout se zrcadlovkami, určitě nedosahují. Nemají ani tolik funkcí, na druhou stranu potěší snadné ovládání.

Expert1

  • Zrcadlovky: fotoaparáty určené spíše pro pokročilejší fotografky. Dokonalé snímky a mnoho rozličných funkcí lze jmenovat mezi výhodami, naopak mezi nevýhody můžeme zařadit cenu, která je často i více než desetinásobně vyšší než u kompaktů, a také hmotnost. Pokud však chcete dát svému focená nový rozměr, bez zrcadlovky se rozhodně neobejdete.
  • Příslušenství k fotoaparátům: samozřejmě budete potřebovat rovněž další vybavení. Ať už se jedná o pouzdro, nové baterie či stativ, příslušenství k fotoaparátům Vám nesmí chybět, tedy chcete-li mít při focení maximální komfort.

Pokud si nevíte rady, do jakého přístroje vlastně investovat, vyzkoušejte internetový obchod Expert.cz, na kterém kromě mnoha digitálních fotoaparátů a příslušenství naleznete spoustu užitečných rad od expertů.