S prodlouženými vlasy na výlet

Když si dáte k sobě veškeré klady a zápory prodloužených vlasů, tak někdy uvažujete, jestli se vůbec máte do toho pouštět. Největší problém dělají otázky výletu – jestli můžete s vlasy jít do bazénu a co všechno si budete muset s sebou sbalit, abyste si vlasy nepoškodili.

Hurá do bazénu

Voda v bazénech či koupalištích musí být vždy chlórovaná a v případě, že jedete k moři, tak je zde zase sůl. A veškeré tyto látky vlasy hodně vysušují a mohou je poškodit. Ovšem neznamená to, že byste se museli kvůli vlasům vyhýbat bazénu. I s prodlouženými vlasy můžete do bazénu, ale musíte na své vlasy myslet. Nejsnadnějším způsobem, jak si ochránit své vlasy je koupací čepice, ale ne každá žena chce své krásné vlasy schovat pod čepici. Samozřejmě, že můžete jít i bez čepice, ale musíte poté vlasy pořádně ošetřit speciálními maskami či kondicionéry. Někteří tvrdí, že pokud si dáte vlasy do copu před vstupem do bazénu, tak je trochu uchráníte.

Wellness bez starostí

Může se stát, že na Vánoce či narozeniny dostanete od někoho jako dárek wellness pobyt. A k němu bezpochyby také patří kromě bazénů i sauna po případě klidně i solárium. A přece si tento zážitek nenecháte zkazit vlasy. Nemusíte se bát, protože do sauny i solária prodloužené vlasy mohou. Ale opět budete muset dodržet určitá pravidla. Před vstupem do těchto zařízení je opět lepší, když si zapletete cop, aby vlasy trpěly co nejméně. Rozhodně na vlasy nic nepokládejte, aby se nezapařily. A když vylezete ze sauny ven, tak chvíli počkejte, než si začnete vlasy umývat. Nejprve je nechejte vychladnout, aby nezažily velký šok. A až poté je můžete opláchnout.

Speciální taštička pouze pro péči o vlasy

Pravdou je, že pokud se vydáte na nějaký víkendový či jiný pobyt, kde budete delší dobu dále od domova, tak nemůžete prodloužené vlasy zanedbat. Ale na druhou stranu asi nikdo nechce sebou tahat navíc několik lahviček šampónu. V takovém případě můžete sebou vzít jen cestovní balení, které jsou malá a tak je lehce vložíte do své kosmetické taštičky. Běžně je zakoupíte v drogeriích, ale zase úsporu na místě pocítí vaše peněženka, protože ve většině případů se tyto mini verze prodraží.

A co když opravdu vlasy nevydrží?

Může se stát, že na vlasy nebudete dostatečně svědomití anebo bude pro ně například váš wellness pobyt až příliš a vlasy vám upadnou. Nemusíte se strachovat, protože to není žádný velký problém. Jen se musíte znovu objednat ke své kadeřnici, která vám obnoví lepidlo a znovu vám vlasy dá do původního stavu. Ale nebojte se, protože při správné péči mohou prodloužené vlasy vydržet i několik let, aniž by musely na rekonstrukci, a tak záleží jen na vás, jak dlouho vlasy mít budete.

 

Přestože je s prodlouženými vlasy více péče, než s těmi vlastními, nemusíte se příliš omezovat. Stačí jen myslet na pár zásadních věcí a budou vaše vlasy krásné a zdravé, i když si budete dopřávat různé výlety.