Ranní návyky, které nejenže ovlivňují celý den, také brání v hubnutí

Novoroční předsevzetí jsou dávno zapomenutá, přišlo jaro a s ním nová vlna touhy po krásné, štíhlé a pevné postavě. Jen co na zem dosáhly první sluneční paprsky, cyklostezky se plní nadšenými sportovci na kolech i těmi, kteří několik desítek měsíců na své tělo „nesáhli“, a že je to vidět.

Hubená postava však není jen o tom, jak sportujeme a trénujeme tělo zvenku. Velmi důležité je i to, co nosíme v hlavě a čím naše tělo živíme. Některá rána vstáváme plni energie a ze všeho jsme nadšeni, jiná jsme unavení a všechno je nám za těžko. V těchto případech potřebujeme nějakým způsobem nakopnout. Jak?

V prvé řadě se zamyslete nad svým spánkovým režimem. Dříve, když byli lidé zaneprázdnění každý den od rána do večera, budili dojem úspěšných lidí. Ještě dříve, když měli pánové své poddané a neměli co na práci, k těm jsme vzhlíželi. Dnes je moderní dobře se vyspat. Mnoho z vás asi napadá, jak rádi byste se dobře a dlouho vyspali, v tom se ale tajemství dobrého spánku neskrývá. Naučte se chodit spát ve stejnou hodinu. Ideálně okolo 22. hodiny. Čím déle času spíte před půlnocí, tím je spánek kvalitnější a nepotřebujete ho tolik. Neučte se spát déle než 10 hodin, když i 9 je někdy dost. Naučíte-li se jít ve 22 spát a v 6 vstávat, budete se cítit každý den mnohem více odpočatí, než když se v týdnu nevyspíte a o víkendu se budete tento deficit snažit dohnat.

Hned po probuzení vypijte minimálně 3 decilitry vody, čím víc zvládnete, tím líp. Jestli tuhle radu čtete na každém kroku a není vám úplně jasné, proč byste tělo měli plnit vodou hned po probuzení, odpověď je jednoduchá. Představte si, kolik páry, tzn. tekutiny, dostanete ze svého těla v průběhu 8 hodin při vydechování. Aby se tělo ráno necítilo zle, je nutné mu tekutiny zpátky doplnit. Navíc voda váže tuky, pijte nejen ráno, ale v průběhu celého dne. Pijete-li kávu, vždy ji zvlášť zapijte dvěma šálky vody. Káva vám na probrání nepomůže, jestliže nebudete tělo zároveň hydratovat.

Dobře se nasnídejte, ale nepřejídejte se. Nejlépe se člověk nají, když vyhladoví, procvičte se ráno a na 5 minut se proběhněte. Nic není třeba přehánět, jste-li začátečník. Když se po patnáctiminutovém cvičení vrhnete na vajíčka s žitným chlebem, jogurtem s chia semínky a vše zapijete čajem, svačina v podobě zeleninových hranolek vám bude bohatě stačit v 10 hodin dopoledne.

A nakonec… nezapomeňte, že s úsměvem na tváři jde všechno líp. Je vědecky dokázáno, že když se na svět usmíváte, problémy se vám nezdají tak tragické a hlavně se řeší mnohem lépe. Postupem času si vybudujete jakousi „masku“ a úsměv k vašim rtům doslova přiroste.