10 romantických komedií, které Vás zabaví, když je venku ošklivo

Miluju filmy obecně, podle nálady střídám animované filmy, dramata, fantasy, sci-fi, komedie, romantické filmy, a další. Dnes jsem vybrala deset filmů, které jsou kombinací posledních dvou filmových žánrů, tedy romantické komedie, u kterých se člověk může pobavit, poplakat si a za relaxovat po náročném dni nebo týdnu. Vybrala jsem pět zahraničních a pět českých, tak snad Vám můj výběr pomůže, až budete unaveně proklikávat televizní programy a „nikde nic nebude“.

 1. Deník Bridget Jones
 • Každá žena si může užívat života po svém, ať vypadá jakkoli a má nárok na lásku. Takový pocit jsem měla, když jsem film poprvé viděla.
 • Oba díly (Deník Bridget Jones a Bridget Jones s rozumem v koncích) jsou fajn si pustit ve chvílích, kdy jste naštvané na všechny chlapi. Pro tu správnou pohodu si můžete uvařit čaj nebo otevřít víno a pohodlně se usadila k televizi.
 • Poslední díl natočený v roce 2016 -Dítě Bridget Jones bude dle recenzí dobře navazovat na předešlé dva díly, což může vybízet k „víkendovému filmovému maratonu“
 1. Zkus mě rozesmát
 • Nikdo nemá rád, když musí lhát, ale někdy je to potřeba, abyste dosáhli svého. Ale na to pozor, s nepravdivými informacemi se nevyplácí hazardovat, mohli byste se dostat do nepříjemných situací, ze kterých se jen těžko dostává. Ale pokud by to mělo podobné následky jako ve filmu s Jennifer Aniston a Adamem Sandllerem rádi bychom na to vzpomínali.
 • Tento film se hodí na dny, kdy nechcete přemýšlet a chcete se zasmát. Nečekané a zábavné události, které vygradují do sice trochu předvídatelného, ale romantického konce.
 1. 10 důvodů, proč tě nenávidím
 • Každý rodič chce ochraňovat své děti, zvlášť, když jde o dospívající slečny, ale neexistuje žádný zákaz, který by nešel obejít. První zákaz, který sestry mají, že nesmí randit otec změní ve chvíli, kdy starší Kat vyjádří svůj názor na kluky. Bianka, mladší ze sester, může randit až pokud začne Kat, to znamená, že se musí najít někdo, kdo by změnil Katin názor.
 • Film inspirovaný Shakespearem mě vždy pobaví a nikdy nezklame.
 1. Dopisy pro Julii
 • Jednoduchý a lehký film, pro odpočinek a romantickou náladu.
 • Která žena by nechtěla zažít příběh velké lásky? I když jej každá nezažije, může něčemu podobnému alespoň přihlížet, nebo i pomoci tím, že pomůže, tak jako hrdinka filmu, vystopovat a znovu spojit ty, kteří před padesáti lety zažili něco krásného, ale osud jim nepřál.
 1. Kamarád taky rád
 • Nezávazný sex dvou přátel, kteří zanevřeli na klasické vztahy po nešťastných známostech. Ovšem, když spolu trávíte každý volný čas a jste neustále v kontaktu, zažijete spolu různé chvíle, dozvíte se o sobě navzájem spoustu věcí a city zkrátka nelze z hlavy vymazat.
 • Justin Timberlake a Mila Kunis v hlavních rolích a příběh jejich postav Vás jistě jen tak od obrazovky nepustí.

Výběr ze zahraničních filmů byl velmi složitý a určitě by každý zařadil více filmů nebo možná i jiné, ale to už by nebyl výběr, ale seznam. Z českých filmů se vybíralo o něco lépe, protože jich není tolik.

 1. Román pro ženy
 • Filmy podle románu Michala Viewegha jsou vždy, stejně jako samy knihy, poutavé a v případě komedií samozřejmě i zábavné. V tomto příběhu matka i dcera hledají „toho pravého“ a jak už to v životě bývá, není to jednoduché.
 • Milostná zápletka, kdy si dcera začne s bývalým přítelem své matky předpovídá spoustu nepředvídaných a často i zábavných situací.
 1. Líbáš jako bůh
 • Rodinná komedie Marie Poledňákové, pod tímto titulkem by si většina lidí představila kultovní film „S tebou mě baví svět“, ale když se k tomu přidá ještě přízvisko „romantická“ už je to blíže ke zmíněnému filmu.
 • Zamilovat se, jak se říká, na stará kolena není až tak neobvyklé, ovšem s velkou rodinou, bývalým manželem v bytě a manželkou v zádech se milostná romance trochu komplikuje, a díky tomu, jak už to, tak bývá, o zábavné situace není nouze.
 1. Ženy v pokušení
 • Muži si často hledají nové a většinou i mladší ženy, tak proč by ženy nemohly? Ale pozor, s kým si začínáte, abyste proti sobě nepoštvaly vlastní dceru, když jí přebere přítele, který je výjimkou, protože si začne s Vámi jako se starší ženou.
 1. Muži v naději
 • Každý má jiný názor na manželství a nevěru, většina lidí, bere manželství za velký závazek a nevěra se tvrdě trestá. Podle Rudolfa (v podání Bolka Polívky) má mít, ale žena pocit, že o muže musí bojovat, proto občasná nevěra nemusí být na škodu. Ale pozor, abyste to nepřehnali a nemuseli řešit zvenčí humorné, ale pro vás nepříjemné situace.
 1. Rafťáci
 • Dvojici Vojta Kotek a Jirka Mádl v roli kluků, kteří se snaží za každou cenu získat (nejen) srdce dívek jsme poprvé poznali v „zimním“ filmu Snowborďáci. Kluci se znovu vrátili v „letní“ komedii Rafťáci a ještě jednou jsme je mohli vidět v Ro(c)ku podvraťáků.
 • Co víc k filmu dodat? Nic mě nenapadá, všechny tři filmy s klukama snad nikdy neomrzí.

Jak už jsem psala, nebylo lehké vybrat 10 romantických komedií z takového množství, ale i tak doufám, že si alespoň jeden film vyberete. Děkuji za přečtení článku a přeji hezký den

Zuzana Dušková