Proč by ženy neměly brát antikoncepci

Samozřejmě, že hormonální antikoncepce má svůj účel, a pokud nechceme mít miminko, tak je víc než vhodná. Abychom zabránily nechtěnému těhotenství, antikoncepci užívá většina z nás. Jenže v jakékoliv formě nám může být ku prospěchu, ale může nám i vadit.

Proč si sexu ženy, které antikoncepci neužívají, užijí více? Protože v období ovulace je sex u ženy nejkrásnější, ale pokud užíváme antikoncepci, k ovulaci nedochází, protože jsme v tuto chvíli neplodné. Přicházíme tedy o velmi pěkné chvíle. Nejvíce fantazie a sexuálního nabití přichází právě v období ovulace. Ženy v tomto období úplně září.

Někdy nám také antikoncepce může přinést hned několik kilogramů navíc, a to je také důvod toho, že se žena ihned rozhodne pro změnu. Často tak bývá u injekce, která zastaví menstruaci. Tato injekce sice způsobí, že žena nemenstruuje, ale zároveň zadržuje vodu v těle, která způsobuje otoky. Přibývání na váze tedy není vůbec výjimečné.

Zmiňovat fakt, že by ženy neměly brát antikoncepci minimálně 3 měsíce před tím, než se začnou pokoušet o dítě, je snad zbytečný.

Někdy nám antikoncepce může také způsobit různé nevolnosti a bolesti hlavy, tady je na místě také změna. Ne každé ženě vyhovuje vše. I když se o tom moc nemluví, může hormonální antikoncepce přinést různá zdravotní rizika, jako je trombóza, embolie, nebo také karcinom prsu.

Výhody jsou jasné, ale nevýhod je stále mnoho, a proto je pořád velké množství těch žen, které se rozhodly, že antikoncepci užívat nebudou a důvody jsou právě zdravotní rizika, které sebou může přinést. Hormonální antikoncepce rozhodně není jedinou možnou ochranou proti nechtěnému otěhotnění. Chránit se můžete přerušovanou souloží, nebo kondomem, který vás ještě navíc ochrání před pohlavními chorobami. Pokud však užíváte antikoncepci a nemáte žádný problém, pak není důvod v užívání nepokračovat.