Jaké jsou mýty o manželství

Pokud chcete žít v manželství, musíte na sobě začít hodně pracovat. Manželství je křehký vztah, na kterém je třeba pracovat s tím, že se budete snažit oba dva a budete si povídat, pomáhat a samozřejmě spolu budete jak v dobrém, tak i ve zlém. Pokud to tak nebude fungovat, pak je to o ničem.

Pokud máte pocit, že vám to v manželství neklape a budete se snažit vztah zachránit dítětem, tak zjistíte, že jste pořádně narazili. Dítě je totiž náročné na péči a výchovu, a pokud si nedokážete jeden na druhého udělat čas bez dítěte, tak s dítětem to půjde už jen těžko.

Obecně platí, že přijde-li do vztahu dítě, tak se péče a láska přesouvá k němu a partneři se chtě nechtě od sebe částečně odcizí. Dítětem tedy vztah v žádném případě nezachráníte. To si pořiďte pouze v případě, že jste si s partnerem natolik blízcí, že už vám nebude vadit to, že se vzájemně na  nějaký čas odcizíte.

Další mýtus je ten, že budete oplácet oko za oko a zub za zub. V manželství je třeba se naučit tolerovat a odpouštět. Lidé dělají chyby, a pokud člověka milujeme, měli bychom mu umět chyby odpustit. Rozhodně nikomu nic neoplácejte stejnou mincí.

Mýtus, který je opravdu špatný, je ten, že pokud se dva lidé mezi sebou hádají, tak spolu mují zůstat už jen kvůli dětem. Děti to vše velmi intenzivně vnímají, a proto je pro ně lepší žít v klidu a odděleně, než ve stresu a v hádkách s oběma rodiči. Pokud se skutečně dva lidé neumí spolu domluvit a nedokážou spolu již žít, tak by měli jít od sebe.

Mýtus je také to, že nevěra zničí každé manželství. Pokud se rozbilo díky nevěře manželství u sousedů, neznamená to, že se rozbije i vás. Někde nevěra vztah může naopak i posílit. Určitě to není pravidlem a určitě to tak není ve většině případů, ale i to se samozřejmě stává.