Jaké mylné informace máme o svém vztahu

Také si myslíte, že někdy je věci třeba udělat rázně a jednoduše? Myslíte si, že je něco, nad čím není třeba až tak přemýšlet? Pozor na pád, který poté může následovat. Jaké mylné informace máme o svém vztahu?

Máte pocit, že když si někoho najdete, tak uděláte nejlépe a je jedno, kdo to bude? Myslíte si, že jste dlouho sami a jste proto ochotni začít si s kýmkoliv a to i za cenu, že to nebude ten pravý? Pak brzděte. V takovémto vztahu nemůžete být šťastní a nemůže vám být dobře dlouho. Raději si ještě chvíli počkejte na toho pravého, se kterým budete chtít přeba uzavřít nakonec manželství, než abyste museli řešit vztah, který vám nic neříká a kvůli tomu pak také následný rozchod.

Toto však není to jediné, čím vztah pohřbíte, nebo čím mu výrazně ublížíte. Samozřejmě není dobré mlčet o problémech, ale je třeba je začít řešit včas. Není nic horšího, než když se v hlavě zaobíráte problémy, které neumíte, nebo z nějakého důvodu nechcete vyslovit a nedokážete je říci nahlas. Potom nastává situace, kdy se velmi trápíte a nevíte, jak se s tím poprat. Pokud vás něco trápí, tak s tím jděte ven a problémy s partnerem řešte. Tím, že si je necháte pro sebe, nebude vůbec nic vědět a budete se trápit.

Oproti tomu, když si o problémech promluvíte, svým způsobem se vám uleví a budete se cítit lépe. V prvních chvílích se možná nebudete cítit úplně nejlépe, ale potom se věci změní a vy díky nim budete vědět, na čem skutečně jste a problém můžete začít řešit s partnerem společně.

Pokud se něco nelíbí partnerovi na vás, tak to nepřecházejte a berte to na vědomí. Neříká vám to pro nic za nic, ale chce, abyste se nějakým způsobem změnili. Samozřejmě, že vás nemůže chtít měnit od základů, ale jsou věci, které byste rozhodně pro partnera udělat mohli, protože tím vztahu pomůžete. Je to stejné, jako když vám vadí něco na vašem protějšku a on to nebude chtít změnit. Určité ústupky, jsou ve vztahu vždy potřeba a to ústupky z obou stran.