Přestaňte se bát Excelu

Excel je jedním z nejvíce nenáviděných programů. Dorozumět se s ním občas opravdu nebývá lehké, kdo se má vyznat ve všech těch vzorečcích a kontingenčních tabulkách, ale na druhou stranu je to jedna z nejpoužívanějších kancelářských aplikací. Překonejte odpor a naučte se s ním pracovat.

Excel patří k takovému kancelářskému základu. Chcete-li se dnes uplatnit na trhu práce někde v kanceláři (banky, pojišťovny, HR, marketing, …), je nezbytné ovládat z něj o něco více než jen zapisování čísel do buněk. Pokud si od něj necháte podat pomocnou ruku, dokážete díky němu provádět různé analýzy a získávat informace, které potřebujete. I odborník Jiří Benedikt v rozhovoru o Excelu potvrzuje, že má tento program oproti ostatním navrch zejména v analýze většího množství dat.

Najděte si šest hodin

Práce s Excelem se možná zdá šíleně složitá, ale opak je pravdou. Jakmile vám někdo vysvětlí základní zákonitosti, velmi rychle do prostředí proniknete a pak už si dokážete spoustu věcí najít samostatně. Probádat úplně všechny funkce dopodrobna by bylo na dlouho, avšak na úroveň profíka se můžete snadno dostat za pouhých šest hodin. Aspoň s kurzem MS Excel – od začátečníka profíkem v 6 hodinách to dokážete.

Tento kurz na vzdělávacím webu VímVíc.cz vede právě zmiňovaný Jiří Benedikt, který učil umění Excelu své kolegy i klienty v mnohých zemích světa. I vás může naučit pracovat s důležitými funkcemi a vzorci, vytvářet grafy či makra.

Základy pro všechny

Kurz samozřejmě není určen jen pro ty, kteří se chtějí lépe uplatnit na pracovním trhu. Ocení ho třeba i studenti, jimž nestačí výuka ve škole, nebo podnikatelé, jež si musí sami zpracovávat různá data. Kurz byl sestaven tak, aby obsáhl především grafy a užitečné funkce. A kdyby se vám nakonec povedlo překonat strach z Excelu, je možné na VímVíc.cz plynule pokračovat lekcemi Excelu pro pokročilé.