Pravdy a mýty o alkoholu

Také občas slýcháte věci, které nejsou až tak věrohodné, anebo je děláte jen proto, že se o nich říká, že vám pomohou?

Také jste slyšeli, že pokud se pořádně před pitím alkoholu najíte, tak pro sebe uděláte lépe? To je sice pravda, ale zase toho vypijete mnohem více, než když půjdete pít méně sytí a tím pádem vás to vyjde o dost dráž. Tím, že se pořádně najíte, rozhodně opití nezabráníte.

Pokud jste slyšeli, že když si před pitím dáte prášek, nebude vám potom špatně, tak tomu také až zas tak nevěřte. Prášek vám nejenže nepomůže, ale ještě navíc způsobí to, že vám bude mnohem hůře. Už jste někdy slyšeli, že se na prášek pije alkohol?

To, že vám ráno pomůže káva a sprcha, tak tomu rozhodně nevěřte. Máte pocit, že když se ráno vysprchujete a dáte si kávu, jste střízliví? Vůbec ne. Střízlivění bude trvat stejně dlouho, jako kdybyste nic z tohoto neudělali.

Také jste slyšeli fakt, že pokud máte starší víno, je to víno kvalitnější? Není to tak. Muselo by jít pouze o vína archivní. Ty ze supermarketu rozhodně chtějí dodržet datum spotřeby.

Další mýtus je ten, že pokud si myslíte, že z piva se neopijete tak, jako z tvrdého alkoholu, tak vězte, že to vůbec není pravda, z piva se člověk dokáže opít úplně stejně, akorát ho samozřejmě musí vypít mnohem více.

Že máte břicho z piva, je také jen pověra. Vědecké výzkumy totiž potvrdily, že to není žádná pravda a že nic takového rozhodně nevzniká proto, že dotyčný pije více piva.

Myslíte si, že pokud si dáte na noc alkohol, bude se vám dobře spát? Bude, ale bude to pouze do té doby, než váš organismus vystřízliví, pak se opět vzbudíte a se spaním budete mít úplně stejný problém.

Alkohol v malých dávkách neškodí, ale prospívá zdraví, i to se také často říká, ale ani toto není žádná pravda, alkohol není zdravý a rozhodně vám neprospěje v žádných dávkách.