Co dělají lidi po rozchodu

Rozchod je bolestný pro každého, kdo miloval a kdo tudíž utrpěl  nějakou zásadní ztrátu někoho blízkého. Je to pro něj obrovská ztráta a je těžké se s ní vyrovnat. Každý toto řešíme po svém , ale většinou se scénáře opakují. Když nás opustí náš milovaný člověk, tak potom máme tendenci se měnit.

Důvod je ten, že si myslíme, že jsme už neatraktivní a že bychom potřebovali změnu. Proto také chodíme ke kadeřníkovi a žádáme o razantní změnu. Chceme vyzkoušet něco nového, v čem si budeme připadat lepší a zajímavější a hlavně nám to zvedne sebevědomí, kterého nyní nemáme až zas tolik.

Muži pak tuto situaci řeší promiskuitou, kdy střídají jednu ženu za druhou a to především proto, aby si dokázali něco, co jim právě chybí a to je sebevědomí. Střídání partnerek probíhá tak dlouho, dokud se v jejich životě neobjeví taková, se kterou by chtěli trávit mnohem více času a pasovat jí na svou partnerku.

Mnozí z nás po rozchodu mají tendence utíkat do jiné země, kde na ně čeká nový život, který jim ten stávající nebude připomínat. Nebudou navštěvovat stejná místa, jako se svým partnerem, nebude hrozit, že svého bývalého, nebo bývalou potkají s novým partnerem a podobně.

Nejvíce nám při rozchodu pomáhají kamarádi a rodina, se kterými trávíme volný čas a kteří nám pomohou zaměstnat mysl proto, abychom se nezabývali naší minulostí, i když to není dost dobře možné, protože samozřejmě člověka, se kterým jsme nějákou dobu byli a sdíleli s ním společné lože, jen tak z mysli nevymažeme a to dokonce do té doby, než přijde člověk nový, který to místo v srdci nahradí.

Nový partner je nejlepší léčba pro každého, kdo je po rozchodu. Musí si však najít někoho, kdo je minimálně stejný, nebo i lepší, než přítel minulý. V uvozovkách horším partnerem jen těžko nahradíte někoho, kdo pro vás znamenal mnoho.