Ples za dveřmi a já nemám doplňky

Každá žena před plesem řeší hlavně šaty, jestli si má koupit dlouhé anebo krátké a jestli je moderní mít černé, fialové anebo zlaté. A v tomto velkém šílenství kolem šatů často zapomínají na to důležité, čímž jsou šperky. A přitom to je tak jednoduché, mějte šperky ve vlasech.

Plesová dáma anebo lesní víla?

Krásným a velmi dominantním doplňkem může být čelenka ve vlasech. Existuje nepřeberné množství variant, z kterých můžete vybírat. Velice pěkně vypadá, když je čelenka ozdobena květinami. Avšak dávejte pozor, zejména u čelenek, které se dávají kolem hlavy, tedy přes čelo, abyste nakonec nevypadaly jako lesní víly. Proto je nutné zvolit správnou čelenku. Vyhýbejte se těm, které jsou z látek a podobných umělých materiálů a mají různé barvy. Nejlépe uděláte, když zvolíte kov nějaké decentní barvy, ať už jde o béžovou či černou a šedou.

Spony, kterými oslníte

Když si dáte do vlasů vkusnou sponu, tak už ani nemusíte shánět žádný náhrdelník. Velká a krásná spona zastoupí i takto důležitý doplněk. Může být v různých podobách, ale opět se vyhněte levným a nevkusným umělým materiálů, které připomínají spíše doplňky pro cirkusové představení, Držte se pravidla, že nejlépe uděláte, když budou spony a všechny ostatní doplňky do vlasů vyrobené z kovů a ozdobené maximálně jemnými kamínky. Avšak všeho z míru, vždy z daného prvku musí být cítit trocha luxusu.

Šperky zapletené do copů

Mít zapletenou stuhu v copu či drdolu se vidí zejména na svatbách, ale pokud si na ples koupíte nějaké šaty jemné barvy, tak rozhodně nešlápnete vedle, když si necháte udělat takový účes, jehož doplňkem budou právě stuhy. Jediné, čemu byste se měli vyhnout, jsou typické maličké růžičky, které jsou opravdu výhradně jen na svatbu a na nějakém vesnickém plese mohou působit opravdu komicky. A i kdybyste byli na nějakém velkém a důležitém plese, raději zvolte jiný vlasový doplněk, protože přece žádná žena nechce na plese vypadat, že před chvíli utekla od oltáře.

Kde mohu doplňky zakoupit?

Pravdou je, že největší výběr těchto šperků do vlasů mají právě svatební salóny a obchody, které se věnují svatebním doplňkům. Avšak nějaké ozdoby také naleznete v drogeriích či v obchodech s doplňky a šperky. A v případě, že necháte udělat účes u profesionála, tedy kadeřníka, tak by měl být také vybaven různými podobnými doplňky. A dokonce se lze s některými domluvit, na tom, že si danou ozdobu pouze za malou úplatu vypůjčíte na ples.

Šikovné ženy si mohou šperky do vlasů vyrobit samy. Například z obyčejných černých spon do vlasů e udělat zlaté či stříbrné jen pomocí laku na nehty či sprejů. Navíc dnes existuje několik obchodů, kde si můžete koupit i malé zdobné kamínky, kterými můžete své spony či čelenky doplnit. A tak budete mít levný a originální šperk i vy.

 

Nemusíte být nervózní, že nemáte žádný vhodný šperk. Někdy stačí zvolit tu správnou ozdobu do vlasů, která vše vykompenzuje. Nezapomeňte ani na vkusné elegantní hodinky, které dodají šmrnc každému outfitu.