Damaškového povlečení – jedinečný materiál?

Toužíte po krásném a kvalitním povlečení, které vám bez nadsázky vydrží minimálně dvacet let? Po povlečení, které používaly už naše babičky a dodnes patří k nejvyšší kvalitně? Pak sáhněte po jedinečném damaškovém povlečení.

Povlečení z damašku je velice žádaným typem ložního povlečení, která vás zanese do pohádkového snění plného luxusu. Bavlněné damaškové povlečení je skvělé především díky materiálovému řešení a originálnímu použití barev. Široká paleta barev vám umožní svobodný výběr, a tak se damaškové povlečení hodí jak do retro, tak do moderní ložnice.

Damaškové ložní povlečení je velice hebké na dotek. Má svěží a prodyšný materiál, který se hodí pro celoroční používání. Je lehké a lesklé, a tak nadchne každého, kdo si potrpí na eleganci a zároveň praktičnost. Jeho hlavní výhodou je především to, že ani po mnoha praních v automatické pračce neztrácí svou původní barvu ani tvar.

Damaškové povlečení – materiál

Luxusní damaškové povlečení je vyráběno z kvalitních česaných přízí nejvyšší jakosti. Bavlna, z které se damaškové povlečení vyrábí, pochází nejčastěji z Egypta. Bavlna je ručně sbírána a poté čištěna ve velice pečlivých strojích, které podléhají přísným kritériím Evropské unie.

Damašek je standardně vyráběn unikátním procesem, tzv. mercerování. Bavlna se vyznačuje jednobarevným vzezřením se vzorem, který typicky kontrastuje s podkladem. Damašek se používá nejenom na výrobu kvalitního povlečení, ale k výrobě špičkových ubrusů a dalších dekorativních prvků.

Damaškové povlečení se nejčastěji vyrábí z materiálu zvaného Mako Damašek či z látky Mako Brokát Damašek. Obě látky jsou velice odolné a krásné. Mako damašek je vyroben ze speciální Mako bavlny, stejně jako Mako Brokát Damašek, ten je navíc doplněn o vzorovanou tkaninu se třpytivými nitěmi zvanou Brokát.

Historie damašku

Historie damašku je v počátcích spojena s územím Číny. Největšího rozmachu se damašek dočkal ve 12. století v Sýrii. Zde vzniklo i jeho pojmenování, a to po hlavním městě Sýrie – Damašek. Obdiv a věhlas si damašek získal především pro svůj luxusní vzhled a jedinečné užitné vlastnosti. Postupem času se damašek dostával dále do Evropy.

V dnešní době si můžete damaškové povlečení pořídit u mnoha prodejců. Chcete opravdu kvalitní damaškové povlečení? Český výrobce ověřený zákazníky a s garancí kvality, vám může vaše přání vyplnit. Vždy volte raději tradiční české firmy, kamenné a ověřené internetové obchody.

Péče o povlečení z damašku

Damaškové povlečení je velmi jemné, má hladký a lesklý povrch a tudíž vyžaduje opravdu citlivé zacházení. Velkým rizikem je pro povlečení z damašku nešetrné praní a sušení. I když se jedná o látku exkluzivní a kvalitní, nesprávná údržba může krásu damaškového povlečení zničit. Damaškové povlečení perte klasicky v pračce, ale na co nejšetrnější program, s maximální teplotou 40 stupňů.

Na vzniku článku spolupracovala firma JAN – český výrobce povlečení.