Nenechte se převálcovat jarní únavou a vsaďte na bylinky

Ať chceme, nebo ne, po zimě je naše tělo oslabené, zanesené, nedostává se mu díky malé dávce slunce vitamínu D. Mnohým také chybí selen, jehož nedostatek způsobuje, že jsme unavení, bez nálady, nic nás nebaví a ani po celonočním spánku se necítíme svěží.

Jestliže i vy potřebujete vzpruhu, můžete sáhnout po bylinkových čajích. Díky prodejnám čaje i dostatečně zásobovaným supermarketům, které nabízí nejen porcované, ale i sypané čaje, je jich skutečně dostatečný výběr.

Máta vás osvěží a pohladí zažívání

Vzpruhu vám nabídne zdánlivě obyčejný mátový čaj. Jestliže jste unaveni, právě máta je osvěžující a co navíc, je výborná i pro naše zažívání. Pytlíky čaje, které použijete, můžete následně použít i na osvěžení očí, stačí přiložit pytlíky na unavené oči, které máte ráno oteklé a nechat působit 10 minut. Uvidíte, že se dostaví účinek a budete se cítit lépe jak po těle, tak po duši.

Kopřiva vyčistí bez zbytečné útraty peněz

Už teď začínají růst nové kopřivy, jejichž mladé výhonky jsou plné síly. Jestliže si je natrháte, stačí pár dnů a budete mít zdravý a pročisťující čaj zcela zdarma. Tyto mladé výhonky kopřiv se výborně hodí nejen na čaj, ale i k přípravě salátů nebo „špenátu“. Použití je úplně stejné, chuť je trochu jiná, přesto lahodná. Pro ty, kdo se bojí udělat pokrm ze samotných kopřiv, se osvědčuje namíchat kopřivy se špenátem.

Mateřídouška hýčká i povzbuzuje

Skvělou a často odstrkovanou bylinou je mateřídouška. Přitom právě ona pomáhá k pročištění vnitřních orgánů, ale také celého těla. Použít ji můžete jak v podobě čaje, tak ji přidávat do jídla nebo si připravit nálev či odvar z mateřídoušky a udělat si příjemnou koupel. Pomáhá také při podráždění a nespavosti, proto pokud vás konec zimy zmáhá, pomůže vám k dostatečnému načerpání energie během nočního odpočinku.

Vyzkoušejte bylinkové čaje a pomozte si překonat konec zimy a začátek jara přírodní cestou. Budete překvapeni, jakou sílu bylinky mají.