Oči podle vašich snů

S barvou očí se narodíte, protože je vám předepsaná s genetickou informací. Ovšem jsou lidé, kteří mají například krásně hnědé oči, ale celý život se jim líbí a touží po očích modrých. Ještě nedávno to byl problém, ale dnes můžete mít barvu, jakou si přejete.

Modroočko anebo raději hnědoočko?

Existují lidé, kteří se svou barvou očí nejsou spokojení a vedle nich jsou i ti, kteří by chtěli změnit barvu očí jen kvůli zvědavosti, tedy aby věděli, jak by se jim daná barva hodila. Díky barevným kontaktním čočkám, si můžete vybrat barvu, jakou chcete. Kromě klasických barev, jako jsou hněda, zelené a modrá, které jsou k dispozici v mnoha odstínech, si klidně můžete pořídit i velice netradiční barvy, jako je fialová, červená a podobně. Dokonce ze sebe můžete klidně udělat hada, změnit tvar duhovky a podobně. Ovšem tyto čočky se nehodí na běžné nošení, je to spíše pro zábavu, například na nějakou párty.

Vidím dobře, přesto nosím čočky

Výhodou je, že většina barevných kontaktních čoček je bez dioptrií, takže je mohou nosit i lidé, kteří nemají žádnou oční vadu a vidí perfektně. Lidé, kteří mají brýle a chtěli by je vyměnit za kontaktní čočky, které by jim změnili barvu očí, nebudou mít problém, protože je lze zakoupit i s dioptriemi. A mají velkou škálu výběru, protože každý má jiné oční vady a také jiné potřeby. Pravdou je, že většina čoček nahrazuje brýle s dioptrií jedna, takže lidé, které mají nižší počet dioptrií, jsou trochu znevýhodnění. Ovšem pokud máte od jedničky nahoru, tak jistě nebudete mít problém najít si čočky pro sebe.

Chci změnit barvu!

Pokud by se vám líbilo mít jinou barvu očí, klidně si můžete čočky zakoupit, protože je to bez jakéhokoliv omezení a bez doporučení lékaře. Je málo obchodů, kde byste našli i ty barevné, protože většina lékáren a ochodů s brýlemi nabízejí klasické dioptrické čočky. A proto je jistější zajít na internet, kde je spousta elektronických obchodů, které vám nabídnou velkou škálu nejen barev, ale také dioptrií.

Modré oči napořád

Jsou lidé, kteří si vyzkouší ze svých hnědých očí, udělat krásné modré oči a velice se jim to zalíbí, takže by je nejraději měli napořád. Ovšem je jasné, že jedny čočky nemůžete mít na celý život. A proto je důležité myslet i na to, jak dlouho se mohou čočky nosit. Záleží na tom, jaké čočky si koupíte. Většina kontaktních čoček a i barevné kontaktní čočky jsou na tři měsíce, ale lze koupit i takové, které jsou jen na měsíc a podobně. Takže nesledujte jen cenu, protože někdy se může stát, že jsou čočky levnější, jen proto, že jsou doporučeny na kratší dobu nošení.

Za barvu snů si zaplatíte

Kontaktní čočky jsou samy o sobě poměrně drahá záležitost, zvláště pak, když budete chtít barevné. Rozhodně je nikde nedostanete zadarmo, takže musíte počítat s tím, že pokud si dopřejete barvu svých snů, tak si za ní zaplatíte. Ale výhodou je, že když nemáte žádné dioptrie, tak můžete být klidně bez čoček.

Je super vytvořit si barvu oči, podle snů. Vyzkoušejte si, která barva vám sluší.