Modelace prsou vyřeší váš problém s povadlými ňadry

Trápí vás vzhled vašich ňader? Zdají se vaše prsa povislá, nelíbí se vám jejich tvar? Modelace prsou je odpověď na všechny tyto problémy.

Modelace prsou se řadí mezi výkony plastické chirurgie. Ovšem pozor, nepleťte si modelaci prsou s augmentací prsou, tedy jejich zvětšením. Při augmentaci se využívá pro zvětšení prsou obvykle silikonových implantátů nebo vlastního tuku.

Modelace prsou je vhodná…

  • Po porodu a období kojení, kdy žena řeší ztrátu objemu a tvaru ňader
  • Po velkém váhovém úbytku, který má za následek pokles prsou
  • Poprsí v důsledku přirozeného stárnutí organismu ochabuje a mění tvar

S čím může modelace pomoci?

  • Při poklesnutí ňader je opět pozvedne
  • Zkrášlí tvar prsů
  • Celkově zlepší vzhled poprsí
  • Pozvedne bradavky do vyšší pozice, což má za následek mladistvější vzhled prsou

Zákroku předchází konzultace s lékařem, kdy se pacientka dozví, jaké výsledky může očekávat, jaký je průběh zákroku, délka rekonvalescence a seznámí se i s možnými riziky. Stejně tak je nutné před zákrokem provést důležitá předoperační vyšetření, mezi něž patří i ultrasonografické vyšetření prsou.

Nový tvar a žádné jizvy

Plastická operace se provádí v celkové anestezii a trvá zhruba dvě hodiny. Lékař během ní redukuje nadbytečnou kůži, která je příčinou povadlého vzhledu prsou. Před samotnou redukcí lékař nejprve na hrudník rozkreslí linie operačních řezů, které pro dokonalý výsledek pečlivě vyměří.

Díky vyměřeným řezům lékař prsa vymodeluje a prsní dvorce uloží do požadované polohy. Snahou samozřejmě je, aby po operaci zůstaly co nejmenší jizvy.

Na pražské klinice plastické chirurgie a estetické stomatologie Brandeis Clinic za tímto účelem využívají speciální jemné samovstřebatelné stehy, které podporují rychlé hojení jizvy. Pro vyhlazení a zjemnění jizvy můžete po kompletním zhojení ran na Brandeis Clinic podstoupit i ošetření laserem Palomar.

Opravdu to nebolí?

Většina žen, která má s modelací prsou zkušenost, souhlasí s tím, že zákrok je opravdu takřka bezbolestný. Díky analgetikům, která vám lékař předepíše, lehce zvládnete prvních pár dní po operaci.

Posléze už vás nic bolet nebude. Pacientky, které zákrok podstoupily, popisují spíše než bolest jemné tahání a štípání v místě jizev. Obojí však odeznívá brzy s kompletním odhojením jizev.

Do práce už za dva týdny

Nebo i dříve! První den či dva tráví pacientka hospitalizovaná na klinice (je třeba provést první převaz a odstranit dreny), následně je však propuštěna do domácí péče. Zapovězeno je sportovat, vykonávat náročnou fyzickou aktivitu a zvedat těžké předměty po dobu dvou měsíců. Speciální modelační podprsenku je třeba pro správné zhojení nosit po dobu šesti týdnů od operace.

Zaujala váš možnost zatraktivnit své poprsí? Zajímá vás k tématu více? Nejvíce se dozvíte přímo na konzultaci s plastickým chirurgem!

Domluvte si s ním schůzku na pražské klinice plastické chirurgie a estetické stomatologie Brandeis Clinic, Králodvorská 13, Praha 1 (vchod na kliniku hned za OD Kotva), tel.: +420 226 291 640, email: info@brandeisclinic.cz.