Něžná krajka

12034347Krajkové šaty jsou trendem několika posledních let. Nosí se šaty celo-krajkové, které působí velmi romanticky nebo pouze s detailem krajky ve výstřihu či jiné části šatů. Krajka kraluje elegantnímu stylu a sluší téměř každé ženě.

Krajkové šaty však nemusí být pouze doménou romanticky založených žen, při volbě vhodných doplňků a rafinovanějších střihů mohou působit nejen elegantně ale i svůdně. Romantickou notu lehce rozbije kombinace šatů s krajkou a kožené bundičky v motorkářském stylu, která outfit odlehčí a působí velmi mladistvě.

Koktejlové šaty v různých barvách

Šedá, modrá, černá nebo jahodová? Koktejlové šaty jsou zárukou elegance, stačí najít střih lichotící vaší postavě a vaši oblíbenou barvu. Tzv. „koktejlky“ jsou vhodnou volbou na večerní party, oficiální i slavnostní společenské akce přes den. S nimi nikdy nešlápnete vedle, jsou univerzálním kouskem do šatníku, který můžete nosit přes den i večer, bez nutnosti převlékání. Jen to při denním nošení nepřehánějte s hloubkou výstřihu. Vždyť i hlavní hrdinka z Pretty Woman sháněla na společenskou večeři „něco vkusného“ až „konzervativního“ – tedy koktejlové šaty.

Koktejlky se sexy dekoltem

11684687Jdete na party, která je není oficiální a chcete na sebe upoutat pozornost? I pro takovou příležitost se hodí koktejlové šaty skvěle hodí. V takovém případě je určitě na místě sáhnout po modelu, který zvýrazní či napomůže k sexy dekoltu a vytvaruje ideální křivky vašeho těla. Možností je nepřeberně co do barevného provedení – je libo proužky, puntíky nebo jednobarevný model – či do řešení horního dílu šatů. Máte raději jistotu v podobě ramínek nebo se odvážíte vyrazit s holými rameny? Zvolte variantu šatů s odnímatelnými ramínky a váš model může vypadat pokaždé trochu jinak.“

Neodolatelný střih

A jak získal tento důležitý kousek ženského šatníku, který by neměl chybět v žádné skříni, svůj název? Díky jedné ze společenských akcí, kterým se oddávali v 60. letech především Američané, bylo odpolední posezení u koktejlu. Pro tuto společenskou událost vyžadovali formální oblečení a tak vznikly koktejlky. Ten, kdo šaty poprvé pojmenoval, byl s největší pravděpodobností slavný návrhář Christian Dior.