Co byste měla vědět o melírech

Chystáte-li se přebarvit a chcete být blondýnka, pak je třeba vědět dopředu pár věcí. Melíry dokážou zázraky a skutečně vás pozvednou, pokud jste na ně ale ten správný typ.

Rozhodnete-li se, že do melíru skutečně půjdete, pak vězte, že tím vaše vlasy budou velmi trpět a to i přesto, že si vyberete kadeřnici, u které za melír zaplatíte i 2 000 Kč. Melír totiž vlasy velmi namáhá a tak je třeba je vyživovat po odbarvení vlasovou kůrou a zábaly, abyste jim dodala to, co jim odbarvení sebralo. Ještě než se pro odbarvení vlasů rozhodnete, zeptejte se vašich kamarádek na skutečně dobrou kadeřnici, abyste neodcházela se zrzavou hlavou, nebo s odlítanými vlasy.

Volba dobré kadeřnice je tedy základ. Volba barvy melíru je pak věc druhá. Každá máme jinou výchozí barvu vlasů a té bychom měly tón blond pramenu podřídit. Máme-li vlasy světlé, plavé, pak není problém zvolit velmi světlý melír, který může být až bílý. Jsou-li ale vaše vlasy tmavší, sáhněte raději po barvě medové, která k vám padne mnohem více. U velmi tmavých vlasů je nejlepší řešení tón v tónu. Toto však konzultujte právě s vaší kadeřnicí, která vám v tomto směru nejlépe poradí. Je totiž i rozdíl to, jestli si necháte odbarvit vlasy přírodní, nebo pokud budete chtít odbarvit vlasy, které jsou barvené. Zde melír chytá úplně jinak.

Rozhodnete-li se razantně změnit barvu vlasů a zesvětlit si vaši hřívu o několik odstínů, musíte také počítat s tím, že budete muset sáhnout i po jiném líčení. Už vám nebude sedět to, na které jste doposud byla zvyklá, ale k blond vlasům je třeba uzpůsobit i barevné tóny v kosmetice. Jinými slovy, stane se z vás úplně jiná žena.

S velikou pravděpodobností si melíry pomůžete, ale samozřejmě se také může stát to, že k vám blond hříva vůbec nepůjde. Ještě než se k takto razantní změně rozhodnete, zkuste si přiložit pár světlých pramínků k vašim vlasům a uvidíte, co to s vámi udělá.