Nenechte si zkazit dovolenou tím, že se v noci nevyspíte

Těšíte se na dovolenou, ale děsíte se hotelové postele, gumových polštářů a čistoty povlečení? Naprosto vám rozumíme. Právě proto přinášíme několik ověřených rad, jak si spaní v hotelu zpříjemnit. Projděte si je ve třech krocích.

Krok 1: Zjistěte si co nejvíce informací předem

Při vybírání hotelu se zaměřte na recenze předchozích návštěvníků. Díky nim zjistíte, kde jsou papírové stěny nebo tvrdé postele. Vybrali jste? Tak při rezervaci nezapomeňte zdůraznit, že nechcete pokoj

  • v přízemí,
  • vedle schodů nebo výtahu,
  • s oknem do ulice.

V těchto pokojích je totiž velké riziko, že vás budou celou noc budit ostatní hosté vracející se z nočních výprav za zábavou.

Krok 2: Nezapomeňte přibalit do kufru pár důležitých věcí

Všechny důležité věci víte, pokoj máte rezervovaný a nastává čas balení. Čím větší máte problémy se spánkem, tím více věcí z našeho seznamu by mělo obsahovat vaše zavadlo. Minimálně první dvě by s sebou ale měl vozit každý:

  • špunty do uší,
  • maska na oči,
  • polštář,
  • povlečení.

Polštář si s sebou můžete přivézt, pokud trpíte bolestmi krční páteře a cestujete autem. Jinak doporučujeme alespoň malý cestovní polštářek, na který jste zvyklí. Jestliže bude hotelový polštář nepoužitelný, určitě vám přijde vhod.

Vlastní povlečení je nezbytností pro každého, kdo trpí ekzémem či alergií. Nezvyklý prací prášek by mohl citlivou kůži podráždit a vás by čekala noc plná nepříjemného svědění.

Krok 3: Tipy pro snadné usnutí od spánkové odbornice

Kvalitním spánkem v hotelech se zabývá spánková expertka Rebecca Robbins, autorka knihy Sleep For Succes. Ve své knize přináší hned několik tipů, jak se dobře vyspat na neznámém místě:

  • “Přivezte si drobnosti, které vám pomohou zútulnit si neosobní hotelový pokoj. Já si s sebou vozím fotku rodiny, oblíbené teplé ponožky a cestovní polštářek.”
  • “Pokud se převalujete a nemůžete usnout déle než 15 minut, vstaňte a zlehka si zacvičte. Můžete si i číst, ale měli byste mít rozsvícenou jen malou lampičku.”
  • “Vyvarujte se alkoholu, jinak se po probuzení budete cítit ještě hůř. Naše babičky měly pravdu – před spaním je nejlepší heřmánkový čaj nebo hrnek teplého mléka.”

Všude dobře, doma nejlépe

A o spánku ve vlastní posteli toto moudro platí dvojnásob. Pokud se ale ani doma nevyspíte dorůžova, patrně nemáte pořádnou matraci. Nákup nové byste přitom neměli odkládat, protože vaše záda vám bolestí velmi rychle připomenou, že nemají během spánku dostatečnou oporu.

Pořízení kvalitní matrace přitom rodinný rozpočet nezruinuje. Doporučujeme matrace českého výrobce Slumberland, z nichž se na mnohé vztahuje akce 1+1 zdarma. Ušetříte, a vašim zádům nové poležení prospěje. Aby byla proměna ložnice kompletní, můžete si pořídit i set polštáře a přikrývky, díky kterým se zbavíte roztočů a dalších alergenů.