By: Robert Cheaib

Manželství je svazek dvou lidí, kteří spolu tvoří rodinu. Když se manželství rozpadne, tak je tím důvodem většinou něco, co není bráno na lehkou váhu. Manželství se nikdy nerozpadne z minuty na minutu, ale lidé se většinou snaží vztah nějakým způsobem zalepit. Ne vždy se to ale povede a dochází k tomu, že od sebe partneři odcházejí.

Co bývá důvodem rozpadu manželství?

Většinou je to fakt, že je žena příliš náročná a manžel už neví, jak se jí zavděčit. Připadá si jako méněcenný s tím, že není nic, co by ji potěšilo a šlo o drobnost. Peníze jsou velmi důležité a ve vztazích a v manželstvích hrají velmi důležitou roli.

Další věc, která manželství může zabít, je ta, že žena neustále manžela z něčeho podezírá. Nevěří mu nic z toho, co dělá a kam chodí a neustále se jej snaží vystopovat. To na nikoho určitě nepůsobí příjemným dojmem a muži tohle vyloženě nesnášejí. Nechtějí se doma neustále obhajovat s tím, že budou vysvětlovat, kde byli a proč.

Další důvod a velmi podstatný, proč muži své manželky opouštějí, je ten, že se ženě nechce s manželem spát a neustále se na něco vymlouvá. Každý muž sex potřebuje, a pokud jej nemá doma, hledá jej někde jinde. Drtivá většina manželství končí právě z tohoto důvodu.

Manželé jsou svým ženám nevěrní, ale proč?

Důvod je ten, že se jim doma nedostává toho, co chtějí.

Naopak pak také muži odcházejí od své ženy tehdy, zjistí-li, že jejich žena čeká dítě s jiným mužem, což samozřejmě mohou zjistit až za nějakou dobu a pak může být zle. Ano i to se bohužel stává. Muž vychovává své dítě v domnění, že je jeho, přičemž manželce přijde na nevěru a rázem uvidí tu nepopsatelnou podobu dítěte s manželčiným milencem. Přijít se na takovou věc dá ale různými způsoby. Vždy to je však velmi bolestné.

Další důvod rozpadu manželství může být také to, že manželka se nesnese s manželovým dítětem z předchozího vztahu.