Nejsem stará, jsem jen šedivá

Zdá se vám, že na ulicích vidíte čím dál více šedivých lidí? Tak to se vám nezdá! Šedivá barva a její odstíny jsou nyní velice moderní, takže není divu, že i mladé slečny si nechají své vlasy dobrovolně přebarvit na stařeckou šedou.

Staří jí nechtějí a mladí po ní touží

Je ironií, že generace našich babiček, které mají šedivých vlasů již více, než těch ve vlastních barvách se tento proces snaží zastavit a překrývat tím, že si vlasy různě přebarvují, jen proto, aby jeden z typických znaků stárnutí zakryly. Zatímco mladé dívky si kupují různé přípravky a barvy, právě proto, aby dosáhly právě této barvy. Pravdou je, že je to jen módní trend, takže mnohým dívkám a ženám vůbec nevadí, že pokud se lidé na ně podívají zezadu, tak dlouze přemýšlejí o tom, zda mají před sebou mladou slečnu anebo starší dámu.

Není šedá jako šedá

Pravdou je, že se opravdu najde rozdíl mezi šedou vaší babičky a tu, která je nyní moderní. Zatímco babička má šedé vlasy, na kterých lze opravdu poznat, že jsou zničené, tak ženy využívají barvy. A právě barva vyvolá nejen oblíbený chladný odstín, ale také lesk. Babičkám se šediny nikdy lesknout nebudou, protože tyto vlasy už jsou často mrtvé, kdežto když si vlasy nabarvíte šedivou barvou, tak tohoto lesku dosáhnete. A právě to je znak, který ze šedivé barvy udělá módní trend.

Šedá je nudná

Samozřejmě, že je jen málo žen, které mají jednolitou šedou barvu. Většina žen, které si nechají nabarvit hlavu touto barvou, nechtějí nudnou celistvou šedou. Naopak často se zde využívá tón v tónu, tedy tmavší a světlejší odstíny. Anebo se šedivá barva hojně zpestřuje jinými barvami. Například na konečky vlasů si ženy často nanášejí odstíny růžové, modré a podobně, což je velmi příjemné zpestření.

Krátké šediny versus Dlouhé šediny

Pokud si budete všímat žen s šedivými vlasy, tak určitě daleko častěji natrefíte na ženy s krátkými vlasy. Ženy s velmi dlouhými vlasy si vlasů cení, protože jejich růst trval poměrně dlouho a tak se trochu bojí. Ale je pravdou, že šedivá barva na vlasech, které sahají, až k pasu nevypadá moc vkusně. Daleko lépe vypadá, když jsou šediny krátké, protože šmrncovní účes dodá šedinám živost a moderní vzhled. Je jedno, zda máte úplně rovné vlasy anebo se vám pěkně kroutí, šedá v krátkých vlasech vypadá dobře.

S vlasy ladíme i oblečení

Musíte si uvědomit, že když jste šediví, nejste staří. Takže podle toho také musíte vytvářet svůj šatník. Neznamená, že musíme mít jen nudné stařecké oblečení, avšak naopak nechte se rozzářit pestrým oblečením. Samozřejmě, že byste měli myslet na to, aby vlasy ladili s tím, co si oblékáte, avšak díky šedivé barvě se nemusíte nijak omezovat.

Šedivá barva vlasů není znakem stáří, naopak může to být znakem toho, že znáte moderní trendy a nebojíte se jimi řídit.