Nedejte horku v ložnici šanci

Víte, že optimální teplota v ložnici by neměla překročit 20 °C? V chladu je totiž spánek kvalitnější a ráno se budete cítit opravdu odpočatí. Jak to ale udělat, když přes den je venku 30 °C ve stínu a večer vám na ochlazení rozpáleného bytu nestačí ani hodinové větrání? Máme pro vás několik tipů, jak přežít tropické noci a ráno být čerství jak rybička.

Začněte od postele

Zatímco v zimě se moc rádi zachumláte pod teplou přikrývku, v létě byste ji nejspíš propotili skrz na skrz. Pokud patříte mezi jedince, kterým nevadí spát jen tak, máte v podstatě vyhráno. Většina lidí ale potřebuje pro klidné usnutí přikrývku. Vědci tvrdí, že je to určitý Pavlovův reflex z dětství, kdy nás maminka před spaním přikrývala. Tělo si pak pamatuje, že přikrývka znamená zklidnění a spánek.

Špatně zvolená přikrývka vám ale místo kýženého odpočinku může spíš „zatopit“. Správná letní přikrývka musí být lehká, prodyšná a odvádět dobře pot. Spolehnout se můžete třeba na moderní systém mikrovláken. Díky nim jsou přikrývky lehké jako pírko, ale zároveň vám poskytnout příjemný pocit bezpečí a klidu. Pokud je pro vás důležitá i péče o pleť, pořiďte si letní verzi přikrývek s výtažkem z Aloe Vera, který zanechá vaši kůži příjemně hebkou.

Inspirace ze Středomoří

Je pro vás i nejlehčí přikrývka pořád moc teplá? Vzpomeňte si na letní dovolené, které jste trávili v hotelu ve Španělsku nebo v Itálii. Místním zvykem je přikrývat se na noc jen prostěradlem. Vyzkoušejte to i vy. Sáhněte pro nové ultralehké přikrývce ze 100% bavlny, která je vzdušná a na těle ji nebudete ani cítit. Pokud bydlíte v podkroví a váš byt sálá teplem i o půlnoci, dejte přikrývku před usnutím na pár minut do mrazáku. Uvidíte, že minimálně v posteli a jejím blízkém okolí se vám poté bude lépe dýchat a usnete bez zbytečného počítání oveček.

Kam nesmí slunce…

…tam chodí lékař. V létě to ale není pravda. Právě pečlivé zatažení oken hned zrána a větrání až pozdě večer vám může pomoci udržet v bytě příjemnou teplotu. Můžete také použít klimatizaci, ale u té dejte pozor na nastavení. Při moc nízkých teplotách riskujete teplotní šok a nachlazení. A když už potřebujete pokoj pořádně ochladit, vlezte si pod přikrývku. Při čekání můžete navštívit e-shop Kvalitex a vybrat si novou letní přikrývku nebo vyzkoušet speciální ultralehkou přikrývku ze 100% bavlny. Nenechte si ujít sezónní slevy!