Jak nejlépe ochránit sebe i svůj majetek? Dobrým pojištěním!

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Toliko známé přísloví často doplňuje ještě jedno – neštěstí nechodí nikdy samo. A když už k vaší smůle přijde jedno, za nedlouho dorazí i druhé. Pro všechny tyto případy, které se v životě přihodí, je dobré mít dobře pojištěný majetek a minimalizovat tak dopady různých nešťastných událostí. Výhodné je mít takto pojištěnou celou rodinu, protože nepříjemné příhody se mohou stát stejně vám, jako i ostatním členům rodiny. Co vše si lze v rámci majetkových pojištění pojistit?

Minimalizujte škody

Nejprve vyteče voda z pračky a poničí sousedovi nově vymalovaný byt, hned poté vám někdo ukradne nový mobilní telefon, a aby toho nebylo dost, tak se rozbije okno při velkém větru. Během chvilky si snadno spočítáte škodu. V případě kvalitního pojištění majetku můžete zůstat v klidu, náklady na tato pojištění jsou s ohledem na možné škody poměrně malé. A to si představte, že váš byt nebo dům postihne ještě větší neštěstí, jako je požár nebo povodeň.

Různé druhy majetkových pojištění

Majetková pojištění se týkají nemovitosti i domácnosti, pro tyto případy je vhodné mít sjednané komplexní pojištění. Kromě těchto pojištění lze ještě sjednat pojištění prodloužené záruky, které se vztahuje na nově pořízené spotřebiče. U nových spotřebičů si tak můžete prodloužit záruku až o 36 měsíců nad rámec té zákonné. To se vyplatí hlavně u drahé elektroniky a velkých domácích spotřebičů. Pro malou a drahou elektroniku je dobré mít pojištění nahodilého poškození nebo odcizení, což se vám bude hodit při poničení luxusního mobilního telefonu nebo kvalitního notebooku.

Pojistka na blbost se vyplatí

Dalším v dnešní doby již nezbytným pojištěním, které je dobré mít, je tzv. pojistka na blbost. Jedná se o pojištění odpovědnosti za škodu, vztahuje se na všechny rodinné příslušníky a má dokonce celosvětovou platnost.

Dítě shodí drahou vázu v obchodě? Nechtěně někomu způsobíte zranění při sportu? Nedopatřením rozbijete někomu okno? Právě pro všechny tyto případy se toto pojištění více než hodí. Náklady na úhradu těchto škod totiž mohou jít do tisíců, v případě zranění dokonce ještě o řád výše.