Brože patří stále k velmi elegantním doplňkům

Některé ženy již zapomněly na krásu a originalitu zlatých a stříbrných broží, jakožto unikátních módních doplňků. Mnozí si zlatou brož spojují se staršími dámami. Dávno tomu již tak není. Dnešní nápaditost výrobců šperků je na vysoké úrovni, tudíž i brože prošli úžasnou proměnou do moderního provedení.

Zlatá či stříbrná?

Z jakého drahého kovu bude vaše nová brož vyrobena, závisí čistě na vkusu každého z nás. Zlaté brože se vyrábí nejčastěji ze 14-ti karátového zlata ryzosti 585/1000. Brože z bílého zlata mají také ryzost 14-ti karátů 585/1000. Do slitiny jsou však přidávány jiné drahé kovy, které dodávají kovově bílou barvu a lesk.

Stříbrné brože se dnes již vyrábí z kvalitního stříbra ryzosti 925/1000. Většina stříbrných šperků má povrchovou úpravu rhodiem, která zabraňuje černání stříbra. Můžete tak svou novou stříbrnou brož nosit téměř každodenně.

Jakáíležitost si žádá elegantní brož?

Nemyslete si že brože jsou výsadou pouze movitých zákazníků. Právě stříbrné brože se výborně hodí pro pracovní pohovory, konference a jiné události spojené s pracovním nasazením. Vyžaduje-li vaše zaměstnání slušný společenský oděv, i zlatá brož dokáže váš outfit dokonale vyladit.

Velmi krásným doplňkem ke společenským šatům může být právě zlatá brož. Je-li osazena drahými kameny, dodá vašemu celkovému vzhledu na kráse a luxusu. Brož můžete snadno sladit se svými šaty, ať už barvou či velikostí a tvarem. Zlaté brože s perlami jsou sami o sobě vysoce elegantní. Pro významné události jsou jako dělané.

Opravdu je z čeho vybírat

Nefandíte příliš barevnosti a raději volíte decentnější šperky? Celozlaté brože jsou pro vás to pravé. Nejsou osazeny drahými kameny a obvykle mívají zajímavou povrchovou úpravu jako je ruční rytina, vybrušování nebo gravírování. Velikosti a tvary takových broží jsou velmi rozmanité.

Naopak maturitní plesy a nejrůznější bály si přímo žádají určitou dávku zdobnosti. Brože osazené barevnými drahokamy jsou pro tyto okamžiky nejlepší volbou. I tak se stále můžete držet při zemi a pořídit si brož zdobenou čirými bílými kameny. Taková brož je velmi neutrální, a vy se nemusíte bát módního faux pas. Nebojte si tedy pořídit krásnou brož a překvapte svým novým originálním doplňkem.