Mýty o mužích, které ničí vztah

Hledání ideálního partnera je během na celý život, jelikož žádné ženě se nepodaří takového nalézt. Proto se zpočátku spokojí s tím, co mají a následně se jej snaží celý život předělat. Tento článek je zaměřen na největší mýty o mužích, které zaručeně ničí vztahy. Ženy zamyslete se nad tím, co od svého muže očekáváte a co byste od něj nikdy očekávat neměla.

První krok je na muži

Ano, tento mýtus je v nás zakořeněn už několik desítek let.  Doba se však mění a ženy už nejsou ta uťáplá stvoření, která sedí v koutě nebo běhají s prachovkou po domě a čekají, až muž zavelí. Právě proto nebuďte příliš pasivní a dejte muži jasně najevo, co k němu cítíte nebo jej jako první pozvěte na rande. Je sice pravdou, že by muži ve skutečnosti měli udělat ten pomyslný první krok, ale ženy by mohli alespoň hodit kapesníčkem.

Máme doma kutila

Tak to v žádném případě. Muži se přeci nerodí se šroubovákem v ruce, a pokud nebyli k těmto aktivitám v průběhu života vedeni, určitě neopraví ani kohoutek u vany nebo rozbitý vypínač. Mnoho mužů takovou práci přímo nesnáší a v dnešní době přece není vůbec těžké si najmout hodinového manžela. Třeba právě tato služba bude hlavním hnacím motorem, který partnera donutí se trochu o domácí práce zajímat.

Muž má nosit peníze

Není důležité jen vydělávat, ale spravovat i peníze společně. Stejně tak jako muži, tak i ženy by měli mít své vlastní ekonomické zázemí. Společná kasa je skvělou možností, ale nesmí mít od ní klíče pouze jeden z partnerů. Nebojte se přeorganizovat celou politiku ohledně financí, i přesto, že jde o citlivé téma, určitě naleznete optimální řešení. Stejně tak už dávno není pravidlo, že muž chodí do práce a je tahounem rodiny. Velmi často se stává, že právě žena má více peněz, než muž.

Foto by: Sean MacEntee