Mohu mu jeho nevěru odpustit?

Nevěra je citlivým zásahem do jakéhokoliv partnerského vztahu. Existují dva typy nevěry – z lásky a méně závažnější bývají náhodné rychlovky v alkoholickém opojení na nejmenované diskotéce. Pokud váš partner podlehl svodům krásky neznámého jména, jejíž postava se ve vašem životě už nikdy neobjeví a sám partner netuší, o koho se pořádně jedná, jde o akceptovatelnější variantu nevěry. Stejně tak se jeví i návštěva nočního podniku.

Muži za to přece nemohou?!

Muž je od přirození lovec samic a nejeden živočišný druh má několik sexuálních partnerek ve svém životě. Jde o pud, který je u některých příliš silně vyvinut. Ženy jsou v tomto naopak zodpovědnější a spíše v nevěře hledají trochu pochopení a lásky, kterého se jim doma nedostává. Právě z těchto důvodů nestojí u silnic muži, nabízející své erotické služby, nýbrž ženy. Nás však zajímá, jestli se dá nevěra odpustit.

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Každý pár a situace je naprosto individuální. V případě, že jde o nevěru z lásky, kde se muž plíživě vykrádá z domu, nebo nechodí včas z práce, jde o nevěru dlouhodobou a ta se jen těžko odpouští. Její zjištění většinou celý vztah rozbije na miliony kousíčků a už se nikdy nepostaví dohromady.

Nevěru netolerujte

Rozhodně byste nevěru neměla tolerovat, pokud šlo o jedno uklouznutí, raději celou situaci přehodnoťte a řešte ji s chladnou hlavou. Nikdy ji ale nepromíjejte snadno. Ovšem, pokud váš partner podvedl podruhé, zákonitě to udělá i po třetí. V hlavní roli jsou pak děti, ekonomické zázemí a mnoho dalších faktorů, které ženy zvažují při radikálním rozhodování. Nejhůře jsou na tom ženy, které muž živí, takové nevěry velmi často přehlížejí a dělají, jako by se nic nedělo.

 Foto by: Scopique