Muffiny na tisíc způsobů – podlehněte jejich kouzlu

Muffiny vládnou světu. Ale zatímco na západě a zvlášt v Americe se bez nich neobejde skoro žádná rodinná snídaně, v Česku se zatím moc nepečou. A to je škoda. Naučte se vytvářet výtečné „bábovičky“, naplňte je vším možným a nadchněte svou rodinu.

Na první pohled se to může zdát složité. Česko je země bábovek a buchet, ale je škoda bránit se novým dezertům. A to zvlášť když jsou tak chutné, snadné a rychlé na přípravu. A každý si je rázem zamiluje. Ať už jste je někdy zkoušeli nebo jste úplní začátečníci, na webu muffinyrecept.cz najdete spoustu báječných receptů, které budete hned chtít vyzkoušet.

Borůvkové potěšení

I když nejznámější jsou muffiny s kousky čokolády, můžete je plnit takřka čímkoliv. Ale často nestačí zvolenou ingredienci do těsta jen zamíchat. Když si najdete vhodný recept, dokážete s těmito drobnými dortíky dělat doslova kouzla. Vyzkoušejte proto třeba recept na borůvkové muffiny, po kterých se u vás doma jen zapráší. Vytvoříte je velmi rychle, a pokud jste zběhlí v pečení, nebude vám to dělat žádné potíže (ale recept zvládnou i úplní začátečníci nebo vám klidně mohou pomáhat děti). Veškeré ingredience podle popsaného postupu smícháte, naplníte jimi formičky a pak už se budete těšit, až bude za pár minut hotovo. A rodinu budete nejspíš muset držet, aby muffiny nesnědla ještě dřív, než vychladnou.

Kouzla s ovocem

Muffiny můžete plnit snad čímkoliv se vám zamane a vždy budou úžasné. Za vyzkoušení určitě stojí citronové – pro recept klikněte sem a můžete se rovnou pustit do práce. Ovšem podle ročního období můžete vždy využít takřka jakékoliv plody ze své zahrádky. Udělat si můžete malinové muffiny, cuketové muffiny, dýňové muffiny nebo třeba bramborové muffiny. Existují ale i varianty pro ty, kdo drží dietu – celozrnné či müsli muffiny. A vyzkoušet je samozřejmě můžete i na slano – třeba jako pizza muffiny. Fantazii se zkrátka meze nekladou a báječných receptů najdete nepočítaně.